Site Kullanımı

Site Kuralları

Bu platformda kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; ağır cinsellik,  yanlış ve yanıltıcı ürünler, yasa dışı örgütlenme, kırıcı, kişisel gizlilik haklarını ihlal edici, uluslararası hukuka aykırı içeriği olan iletiler gönderemezsiniz. Bunun yanı sıra, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam, zincirleme mektup, grup pazarlama ve taciz kesinlikle yasaktır. Bu tür durumlarda AsistAnaliz.com yazılan içerin silinebileceğini/editlenebileceğini saklı tutar.

Bilmelisiniz ki bu platformun yöneticilerinin/moderatörlerinin gönderilen içeriğin geçerliliğini kontrol edip onaylamaları imkansızdır.

Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüleyemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir. Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir. AsistAnaliz.com moderatörleri ve ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle manuel olarak yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü ve etik olarak uygun olmasıdır. Kayıt etmek üzere olduğunuz kullanıcı hesabınızın parolasını gerektiğinde güvenlik ve doğrulama nedeniyle hiç kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bununla birlikte, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karmaşık ve eşsiz parolalar kullanmanızdır.

Bilmelisiniz ki gönderdiğiniz her iletiyle birlikte IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgi, platforma girişinizin engellenmesi gerekirse veya internet bağlantı sağlayıcınız (ISP) ile irtibat kurmak için kullanılabilir. Bu durum bu anlaşmanın önemli bir parçasını ihlâl etmeniz halinde oluşabilir.

Not: AsistAnaliz.com yazılımı, tarayıcınızın önbelleğine, kullanıcı adınız ve parolanız gibi hakkınızdaki küçük bilgileri içeren çerez adında bir metin belgesi kaydeder. Bu bilgiler, SADECE platforma girişiniz için ve platformdan güvenli çıkışınız için kullanılır. Yazılım, bilgisayarınızdan, sözü edilen bu bilgiden başka hiçbir formatta veri almaz ve bilgisayarınıza bir veri göndermez.

Platformumuz kendine özgü kuralları olan, %100 sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre platformumuzun da kurallarına uymak durumundadırlar. O yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Platformumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara uyarı/uzaklaştırma yaptırımı uygulayabilmektedir.

Platformumuz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Platformumuzdaki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletisim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir.

Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışın mail yolu ile yöneticilere bildirilmesi olduğunu hatırlatırız.

Üyeler Platformun veya başka bir yerde üyeliği olan kişilerin özel bilgilerini alenen açıklayamaz.

Huzur bozan ve/veya sistemi suiistimal edecek şekilde kullanan ve/veya Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra uzaklaştırma verilir.

Platformdaki yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, platformun verimli olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir. Küfür içeren, aşırı laubali, başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından silinecektir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan kullanıcı platformun kullanımından süresiz men edilecektir. Bununla birlikte platforma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimlerinin de küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde isimler doğrudan platform dışı bırakılacaktır.

Platformla ilişkisi olsun olmasın, her türlü kişi, kurum ve kuruluşu küçük düşürücü, hakaret içerikli mesajların yazılması kesinlikle yasaktır. Kasti bir şekilde alenen reklam yapan kişiler platformdan 7 gün süre ile uzaklaştırılacaklardır. Devamı halinde IP/Ban ile cezalandırılacaktır.

Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.

Siyaset konularının konuşulması Platformumuzda yasaktır. Burasının bir sosyal platform olduğu unutulmamalıdır.

Platforma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

Aynı kullanıcının platforma farklı isimlerle üye olması yasaktır. Sistemimiz bu durumu fark edebilecek yazılımsal ve donanımsal teknolojik ürünlere sahiptir. Bu durum fark edildiğinde kullanıcının en eski kullanıcı adı dışındakiler silinir ve kendisine uyarı verilir. Tekrarlanması sonucunda sürekli olarak platformdan uzaklaştırılır.

Kullanıcılar hesap bilgilerinden kendileri sorumludurlar. Hiçbir yetkili kullanıcının Email ve şifre bilgilerine erişim sağlayamaz.

Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler platformu terkedebileceği gibi kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin sorun yaratan iletileri silinebilir yada kendilerine uyarı cezası verilir. 1 uyarı cezası 1 gün susturulmaya tabidir. Buna rağmen aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler platformdan sırasıyla 7 gün, 1 ay, 3 ay ve süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. Üye cezalandırmasını platformun yöneticileri yapar.

Platform Yönetimi aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve

Eğer şifrenizi unuttuysanız mail yolu ile şifrenizi resetleyebilirsiniz. Eğer mail adresiniz hatalı yada ulaşılamaz durumda ise, iletişim linkinden konuyla ilgili şifrenizin resetlenmesini isteyebilirsiniz. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar; başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa platformdan uzaklaştırılırlar.

Platformun yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.