SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Selim Kaya, Benin Zaferim ile kamçı kullanmadan kazandı!

ALTILI GANYAN | 06.01.2021 14:10

Jübile kararı alan Selim Kaya, artık kamçı kullanmayacağını açıklamıştı. Kocaeli'de Benim Zaferim isimli safkana binen Kaya, hem sözünü yerine getirdi hem de koşuyu kazandı.

Selim Kaya, Benin Zaferim ile kamçı kullanmadan kazandı!

Ülkemizin yetiştirdiği önemli jokeylerden birisi olan Selim Kaya, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir yayında; emeklilik kararı aldığını açıklamıştı. Başarılı pilot, resmi Twitter hesabında aldığı radikal kararı şu ifadelerle sevenlerine aktarmıştı:

"30 yılı aşkın süredir aşkla yaptığım jokeyliğin büyük kısmını savaşarak girirken bu savaşın çoğunu da irademe karşı verdim, dolayısıyla savaşın tek kaybedeni oldu. Bugün aşkla yaşadığım jokeyliği bırakma kararı aldığımı açıkladım.

SELİM KAYA SÖZÜNÜ TUTTU!

Siz değerli seyircilerin desteği yıllarca iterek beni buralara getirdi öncelikle sizlere daha sonrasında bana inanan mükemmel canlılara; atlara sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum."

Radikal bir karara imza atan Selim Kaya, jübilesini; seyircilerin alındığı ilk yarışta at binip pistlere veda edeceğini sözlerine ekledi. Şampiyon jokey gider ayak önemli bir projeyi de hayata geçireceğini açıkladı. Örnek bir davranışa imza atan Kaya, jübilesine kadar kamçı ya da kırbaç kullanmayacağını deklare etmişti.

KAMÇI KULLANMADAN KAZANDI!

Kampı kullanımının yasaklanması hususunda öncü olan Selim Kaya, 5 Ocak Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromu'nda; BENİM ZAFERİM'e bindi. Projesinin startını ailesine ait BENİM ZAFERİM isimli doru erkek tayda veren Kaya, kamçı kullanmadan atını finişe ilk getirmeyi başardı. Selim Kaya, bu örnek davranışıyla yarışseverlerden tam not aldı.

Kamçı uygulamasının kaldırılması projesinin startını veren Selim Kaya, Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı: "Değişen dünyada artık radikal kararlar alınması lazım geldiğini düşündüğümden Jokeylikte jübile yapma kararımı açıklamıştım. Pek çok sebebi olan bu kararımı açıklarken, kırbaç konusuna ayrı bir parantez açıp kendi atlarıma "kırbaç kullanmadan" bineceğimi de deklare etmiştim.

KOCAELİ'NDE BENİM ZAFERİM İLE POTOLADI!

Bu konuyu biraz daha açmak, bu konu hakkında otoritemiz ve yöneticilerimizin gerekli adımlarını atmaları amacıyla belirtmek isterim ki; dünyada yarışçılıkta kırbaç kullanımına dair önlemler ve yasaklamalar konuşulurken, gelin Türk Yarışçılığı olarak, Türkiye’miz önderlik yapsın bu konuda radikal bir karar alınsın. At döverek değil, yarıştırarak keyif alalım. Tüm dünya yarışçılığı da bundan örnek alsın.

Türkiye’nin dünyayı değil, dünyanın Türkiye'yi örnek aldığı bir yarışçılık özlüyorum. Zorla, zorlamayla hiçbir şey olamayacağını ifade ederken, yıllarca at sırttında kamçıyla hayatını kazanmış biri olarak, bunu yeni  "İDRAK" etmiş biri olarak kamuoyuna saygılarımla açıklıyorum."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya