SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Galatasaray Aldığı Maçı Verdi

Maçın Hikayesi - FUTBOL | 29.08.2021 21:32

Süper Lig'in 3. haftasında Kasımpaşa ile Galatasaray arasında oynanan müsabaka, 2-2 beraberlikle tamamlandı. Mücadeleyi Sinan Yılmaz kaleme aldı.

Sinan Yılmaz Sinan Yılmaz
Maçın Hikayesi: Galatasaray Aldığı Maçı Verdi

Galatasaray, aynı sahada 3 gün önce çok tempolu bir Randers maçı oynadı ve Avrupa Ligi gruplarına kalmayı başarsa da çok yorgun düştü.

Bu yüzden Fatih Terim, Milli Takım arasına gidilmesine rağmen ilk 11'de sert bir rotasyon yaptı. Berkan ilk kez tek 6 numara rolünü üstlenirken Morutan ayağının tozuyla 11'de yerini aldı.

İlk 15 dakika hem Morutan, hem de Galatasaray oyuna girmekte zorlanırken 15. dakikadan sonra art arda pozisyonlar geldi. Kerem ve Morutan'ın yaratıcılığı birden maçı 2-0'a getirdi ancak Galatasaray oyunu tutmakta zorlanıyordu.

Patrick Van Aanholt ve Diagne çok yorgun görünüyordu. Tüm pozisyonları sol tarafından veren Galatasaray ilk yarının sonunda golü yedi. Terim sol tarafa önlem almak için neden 45'i bekledi o da bir soru işareti. Aslında o gol, aldığı maça rakibini yeniden dahil etme davetiyesiydi.

2. yarıda Taylan - Berkan ile sol tarafa biraz daha çare olmaya çalışsa da Terim bu kez Taylan'ın sırtı dönük hatasından vuruldu. Yorgun Diagne yerine giren Mostafa ise takım arkadaşından 3 kat yorgun göründü ve Paşa stoperleri orta sahaya kadar çıkıp Galatasaray'dan oyunu da aldı.
Diagne savunma arkasına defalarca kaçıyor ve kaçırıyordu, her kaçırdığında ise stoperleri 20 metre geri çekiyordu. Mostafa kaçamıyor, kaçıramıyor, sırtı dönük top da tutmuyor, pres de yapmıyor. Mostafa'daki bireysel düşüş gerçekten akıl almaz boyutta. 

2-2'den sonra giren diğer isimler de çıkanlardan daha yorgun görününce Galatasaray aslında bir puanı kurtarmış bile oldu. Kendi eliyle maça Kasımpaşa'yı davet etti ve sonunda 1 puanı bile zor kurtardı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya