SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

ÖZEL | Zehra Güneş: Rüya gibi bir yaz oluyor!

Filenin Sultanları’nın yıldızı Zehra Güneş, çok başarılı bir yaz geçirdiklerine dikkat çekti ve Olimpiyat hedeflerine ilişkin konuştu.

ÖZEL | Zehra Güneş: Rüya gibi bir yaz oluyor!

Son olarak Avrupa şampiyonluğuna ulaşan ve ülkemizi gururlandırmaya devam eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın yıldızlarından Zehra Güneş, Asist Analiz ekranlarında Nazlıcan Elestekin'in hazırlayıp sunduğu IdolVolley'in konuğu oldu. Başarılı oyuncu, Filenin Sultanları’nın hedeflerinden kendi kariyer planlamasına kadar birçok konuda soruları cevapladı.

Şampiyonluk nasıl bir his, nasıl bir duygu?

“Tabii ki çok mutlu ve gururluyum. Bu grupta olmamda desteği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu grupla daha önce de birçok başarılar elde ettik ve hedeflediğimiz altın madalyaya sonunda ulaştık. Melissa Vargas’ın katılmasıyla yapbozumuzdaki eksik tamamlandı ve bu başarıya ulaştık.

- Melissa Vargas’la nasıl bir dostluğunuz var?

“Melissa çok sessiz ve sadece işine yapan bir insan. Ben çok konuşan bir insanım ve sürekli ben konuştuğum için çok iyi anlaşıyoruz. Çok tatlı bir insan.

- Bu kadar yoğunluğun içinde normal hayatınızı nasıl idame ettiriyorsunuz?

“Normal, özel hayat diye bir şey yok. Hayatımız voleybolla geçiyor. Kendimizi bu sürece psikolojik olarak hazırlıyoruz. Sezon bitiyor ve direkt olarak millî takıma geçiyoruz. Daniele Santarelli’nin dediği gibi; şampiyon olduk, bu bitti. Önümüzde yeni bir hedefimiz var ve yarın da bunu kutlayacağız. Buna adapte olduktan sonra başarılar geliyor.”

- Eski antrenörün Giovanni Guidetti’ye karşı oynamak nasıl bir histi?

“Giovanni benim ilk ve çalıştığım tek antrenörümdü. O maç da ona karşı oynadığım ilk maçtı. Finalde ekstra motiveydim. Daha önce görmediğim bir Zehra’yla karşılaştım maçta. Maçın hiçbir sayısını hatırlamıyordum. Sadece kazanmak istediğimi söylediğimi ve yendiğimizi biliyordum. Maçı 4-5 defa daha izledim bittikten sonra.”

- Bu hayallerin küçüklüğünden beri var mıydı?

“Küçükken sporcu olmak aklımda yoktu voleybola başlamadan önce. Ama spor yaptıkça anladım ki karakterim spora uygun. Mükemmeliyetçiyim, istediğini alan bir insanım, asla pes etmem. Bunlar olduğu için bu kadar başarı geliyor.”

- Zehra Güneş hangi takımlıdır, başka branşları takip ediyor musun?

“Millî Takım’ımızı destekliyorum, sonsuza kadar kalbim onlarla. Hangi takımlı olduğumu burada söylemeyeyim (gülerek) ama herkesin taraftarı olduğu ve desteklediği takımlar var. Ailecek her sporu takip ediyoruz. Ailecek her sporu izliyoruz.”

- Türkiye’de voleybola verilen önemin sizinle beraber arttığını düşünüyor musun?

“Tabii ki. 2002 Avrupa Şampiyonası’nda başlamıştı Filenin Sultanları ilk başta. Bu furyayla bizim bunu yeniden ateşlediğimizi düşünüyorum. Devamı gelecek. Olimpiyatlarda neden altın olmasın. Rüya gibi bir yaz oluyor. Şimdi Olimpiyat elemelerinde de çok başarılı olup umarım Olimpiyatlardan madalyayla ülkemize döneriz.”

- Yabancı basındaki izleniminizi nasıl görüyorsun?

“Uluslararası platformlarda konuşulmaya başlandı sürekli başarılı olduğumuz için. Onlara da teşekkür ediyorum.”

- Kendini gelecekte nerede görüyorsun?

“Zamanın neler getireceğini bilemeyiz. O an nerede bulunmak istersem orada olacağım.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya