SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Erdem Can: Anadolu Efes'e gitmem Fenerbahçelileri kızdırmadı!

Anadolu Efes Başantrenörü Erdem Can, Asist Analiz'e özel açıklamalarda bulundu.

Erdem Can: Anadolu Efes'e gitmem Fenerbahçelileri kızdırmadı!

Anadolu Efes Başantrenörü Erdem Can, Asist Analiz YouTube kanalında ‘4 Çeyrek’ programında Ümit Avcı’nın konuğu oldu ve sorularını cevapladı.

ERDEM CAN İÇİN “PERİ MASALI” KARİYERİ DEVAM EDİYOR MU?

“Geçen yıl Türk Telekom’la iyi bir noktaya gelmedik ama sonunu iyi getiremedik. Türkiye Ligi’nde finale gelmenin rahatlığını yaşadık. Mental olarak da orayı kaldıramadık ama elimizden gelenin en iyisini verdiğimiz için gururluyuz.”

EUROLEAGUE’DE İKİ KEZ ŞAMPİYON OLAN BİR KULÜBÜ ALMAK RİSKLİ DEĞİL Mİ?

“Antrenör olarak neyi hedeflediğiniz çok önemli. Ben de olabileceğim en iyi antrenör olmak istiyorum. Anadolu Efes, Efes Pilsen; herkesi gururlandıran bir kulüp. Risk demek, hayatta neyi risk olarak gördüğünüzle alakalı. Başarılı bir yapıyı daha başarılı kılabilmek en iyi motivasyonumuz. Ben risklerin üzerine gitmeyi seven bir insanım.”

YURT DIŞI MACERALARINIZIN KARİYERİNİZE ETKİSİ NASIL OLDU?

“Her zaman olabileceğimin en iyisi olmak kafamda vardı. Tecrübe çok önemli. Yeni Zelanda Milli Takımı’yla yardımcı antrenörlük yaparken, Paok’ta asistan koçluk yaparken de tecrübe olarak bana katacaklarını düşündüm. Basketbolun başka elementlerini kendi içinde bir araya getirebileceğim bir yapı buldum. Oradan cebime kendi oluşturabileceğim şeyleri koydum.”

ANADOLU EFES’TEKİ OYUNCULARLA ÇALIŞMAK NASIL BİR DENEYİM OLACAK?

“EuroLeague’de başarılı olmuş ve o başarılara aç oyuncularımız var. Tüm oyuncularımla önlerindeki fırsatla, benim onlara vermek istediğim şeylerle ilgili konuştum. Bizim kadromuzda güzel bir karışım var. Çok değerli Türk ve genç oyuncularımız da var. Anadolu Efes’in Türk oyuncu yapısının da tekrar canlanmasını istiyorum.”

BERABER ÇALIŞTIĞINIZ KOÇLARLA İLGİLİ YORUMLARINIZ NELERDİR?

“Ben hiçbir koçun karakteriyle ilgili bir şey söylemem. Tanımlamada bulunmam. Benim hangi takımda olduğum önemli değil. Benim kendim olmam önemli. Ben basketbolla düşünen, başarılı olmak isteyen biriyim. Kendim olmayan bir tavırla bir şey yapmıyorum. Umarım bu iyi şeyler getirir.”

ANADOLU EFES’İN TEKLİFİNİ KABUL ETMENİZ, FENERBAHÇE CAMİASINDA NASIL KARŞILANDI?

“Ben kendime bir yol çizdim. Fenerbahçeli birçok taraftardan çok güzel mesajlar aldım. Olumlu veya olumsuz eleştiriler olabilir ama bizim mesleğimizde dün ya da yarın yoktur.”

NASIL BİR ANADOLU EFES OLACAK?

“Biz tempolu bir oyun seviyoruz. Sahayı koşmaya çalışacağız. Sert ve iyi savunma yapabilmeliyiz.”

DOĞUŞ VE DUNSTON’IN AYRILMASI SİZİN KARARINIZ MIYDI?

“İki oyuncuyla da ortak alınmış kararlar diyebiliriz. Bunun birçok boyutu var. Bu elementleri değerlendirdiğimizde bu sonuca geldik.”

TRANSFER BİTTİ Mİ, 4 NUMARA GELECEK Mİ?

“Kontratı biten oyuncularımızın yanında doğru parçaları birleştirmeye çalıştık. Bu süreç içerisinde daha sabırlı olarak önümüze bakacağız ve bu sürece göre belirleyeceğiz.

ANADOLU EFES’TE TÜRK OYUNCULARIN ROLÜ NE OLACAK?

“Ben Türk oyunculara rol vereceğim fakat bu takım başarı hedefi olan bir takım. Blok zamanı vereceğiz diye bir şey yok. Misyonumun içerisinde Türk oyuncuları denklemin içine katmak her zaman var olmuştu. Bir takım kimyası oluşturmak gerekiyor. Biz bununla ilgili gereken çalışmayı yapacağız fakat burada oyuncuların performansı belirleyici olacaktır.”

KAMUOYUNDA CİDDİ BİR DESTEK ALDIĞINIZI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

“Kendimle ilgili bu konuda böyle bir şey söylemem ben. Aydın Örs, benim ve Türk antrenörlerin idolüdür. Ne mutlu bizlere ki onu örnek alabiliyoruz. Benimle ilgili pozitif yaklaşımı olması beni çok mutlu ediyor. Kutuplaşma en kolay provoke edilebilir. Benim için Anadolu Efes, Türkiye’de simge olmuş bir yapı. Bir marka, o marka taraftarlıktan ve kutuplaşmadan ayrı tutulmalı. Ben Erdem Can olarak, kendimi temsil etmeliyim önce. Sonrası insanların takdirinde.”

ANADOLU EFES TARAFTARINA MESAJINIZ NEDİR?

“Taraftar anlamında rafine bir taraftarı var Anadolu Efes’in. Türk Telekom’un taraftarı da EuroLeague’de Anadolu Efes’i destekler. Anadolu Efes bir marka. Benim taraftardan beklentim, basketbolun doğrularıyla bizi desteklemeleri.”

ERDEM CAN’IN BİR SONRAKİ HEDEFİ NEDİR?

“Takımımla olabilecek en büyük başarıyı elde etmek, bu yapıyı oluşturabilmek. Ben adım adım gitmeyi seviyorum. Ülkemizi temsil etmek bizim en büyük motivasyonumuz. Umarım şampiyonlukları, başarıları hep beraber yaşarız.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya