SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Alesi’ye göre en önemlisi ‘özeleştiri’

FORMULA 1 | 11.09.2019 22:00

Alesi’ye göre en önemlisi ‘özeleştiri’

Formula 1’in efsane yarışçısı Alesi, Formula 1’in iki genç pilotunu değerlendirdi.

Jean Alesi, Max Verstappen ve Charles Leclerc arasındaki ana farkın, Monacolu’nun sahip olduğu, Hollandalı’nın sahip olmadığı ve ilerlemesini yavaşlattığını düşündüğü şeyin “özeleştiri" olduğunu söyledi.

 

Eski Formula 1 pilotu, bu sezon haklarında en çok konuşulan iki genç pilotun kişiliğini analiz etti.

Jean Alesi, Leclerc'in öz eleştiri yapmasının kısa sürede pilot olarak büyümesini sağladığına inanıyor.

İtalyan gazetesi La Gazzetta dello Sport'a konuşan Alesi, "Her ikisinin de farklı bir karaktere sahip olduğu doğrudur. Bu, ters yönde gelişecekleri anlamına gelir. Charles her zaman tartışmaya katılır, çok fazla öz eleştiri yapar. Bakü ve Hockenheim'da yaptığı hataları düşünün. Charles bu hataları gözden geçiriyor, analiz ediyor ve bir sonraki yarış için düzeltiyor’’ şeklinde konuştu.

Öte yandan Alesi, Verstappen'in bazı olayların sorumluluğunu kabul etmediğine inanıyor. Bununla ilgili olarak "Her zaman başkaları suçlanır. Onun sorunları hep başkalarına düşer. Bu büyümesini ve ilerlemesini zor bir hale getirir’’ dedi.

Alesi'nin Leclerc'e övgüsü karakteriyle sınırlı değilken, Monacolu pilotun bazı yönlerinin kendisine Ayrton Senna'yı hatırlattığını belirtti: “Şimdi pilotluk yıllarından bahsetmek işe yaramaz. Neredeyse herkes aynı yolu kullanıyor, ancak Charles frenlemede üstün.  Başka kimsenin sahip olmadığı bir güvene sahip’’

Alesi sözlerini  "İyi ve hızlı olduğunu biliyordum, ancak bu sefer daha da ileri gitti. Monza olağanüstü bir şeydi" şeklinde tamamladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya