SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Alfa Romeo’da hataya yer yok!

FORMULA 1 | 17.09.2019 16:53

Alfa Romeo’da hataya yer yok!

Singapur'da  bu hafta tüm takımlar gibi  Alfa Romeo'da gece yarışlarının sonuçlarını bekliyor.

Pist düzeni ve gece yarışı olması nedeniyle Alfa Romeo için karmaşık bir haftasonu olacak.

Orta sahada giderek artan rekabette daha sıkı bir sonuç elde etmek isteyen Alfa Romeo takımı, bunun için hata yapma lükslerinin olmadığının farkında.

Pilotlar klasmanında 12. Olan Kimi Raikkonen bekledikleri yarış hakkında, "Spa ve Monza'da işler iyi gitmedi, ama bu geçmişte kaldı. Herkes Singapur'daki koşullardan bahsediyor ve gece yarışından, sonuçta diğer hafta sonları gibi değil. Ama bu yarış için hedefimizi değiştirmiyor: Her seansta iyi bir iş yapmamız gerekiyor orta sahada liderlik etmenin tek yolu bu” ifadelerini kullandı.

Pilotlar klasmanında 18. Sıradaki Antonio Giovinazzi de bu yarış için sabırsızlandığını belirterek "Monza'nın sonucu güven duygusu verdi ve Singapur'da bir başka güzel yarış bekliyorum. Gece yarışmak her zaman özeldir, araçta çok fazla fark olmamasına rağmen iyi ve hazır olduğumu hissediyorum ve bu yarış için sabırsızlanıyorum’’ dedi.

Takım patronu Frederic Vasseur ise yarışla ilgili  “Singapur takımdaki herkesten çok şey isteyen bir hafta sonu. Nem, sıcak, tuhaf anlar: zor bir hafta sonu, ancak ekibimiz bu zorluğa hazır. Herhangi bir konuda rekabetçi olabileceğimizi gösterdik. Bu hafta sonu orta sahada olmamamız için hiçbir neden yok ama doğru işi yapmamız gerekiyor. Her ayrıntı bir fark yaratıyor. Hatalardan kaçınmalı ve iki aracımızıda puan kazanabilecek bir konuma getirmeliyiz’’ şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya