SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1 taraftarları, 2019'un en iyi yarışı olarak Almanya Grand Prix'ini seçti!

FORMULA 1 | 20.12.2019 12:22

Formula 1 taraftarları, 2019'un en iyi yarışı olarak Almanya Grand Prix'ini seçti!

 Formula 1, taraftarlar ve izleyicilerden geçen sezonun en iyisi olduğunu düşündükleri yarışa oy vermelerini istedi. Bu çağrıya muazzam bir katılım oldu ve Almanya Grand Prix'si sezonun en iyi yarışı seçildi.

Hockenheimring'deki yarış sezon ortasında yapıldı ve yılın en görkemli Grand Prix'si olarak sonuçlandı.

Genel olarak, Formula 1'de havanın önemli bir rol oynayabileceği bilinmektedir, Almanya'daki yarışlarda yağan yağmur çok sert etki gösterdi ve pilotlar zorlu anlar yaşadı. Max Verstappen pistte diğer pilotların yaşadığı sorunlardan uzak durmayı başardı ve damalı bayrağı ilk sırada gördü. Almanya'daki yarışa yirminci sıradan başlayan Ferrari pilotu Vettel, ikinci olurken, Toro Rosso pilotu Daniil Kvyat ise podyumun üçüncü basamağında sahnede göründü.


Çılgın yarış ve şaşırtıcı sonuç, Almanya Grand Prix'sinin 2019 sezonunun taraftarlar tarafından en iyi yarışı seçilmesini sağladı.

13.000 kişinin katılım sağladığı oylamada Red Bull pilotu Verstappen'in kazandığı
Almanya'daki yarış % 23 oy ile en iyisi olurken, yine Verstappen'in kazandığı Brezilya Grand Prix'i %13 oyla ikinci oldu. Üçüncü olarak seçilen en iyi yarış yine Verstappen'in podyumun birinci basamağında yer aldığı Avusturya Grand Prix'si seçildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya