SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari takım patronu Binotto, pilotlarla bir araya geldi

FORMULA 1 | 12.10.2019 10:58

Ferrari takım patronu Binotto, pilotlarla bir araya geldi

Binotto, Ferrari pilotları ile takım emirleri üzerine yaptığı görüşmelerden memnun ancak tekrarlanabileceği konusunda şüpheleri var..
Ferrari takım patronu Mattia Binotto, Rusya’da meydana gelen takım emirleri krizini görüşmek üzere Sebastian Vettel ve Charles Leclerc ile bir araya geldi.

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, Rusya Grand Prix'nde takım içerisinde tartışmaya neden olan pilotları Sebastian Vettel ve Charles Leclerc ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Yapılan görüşmelerin sonuçlarından memnun kalan Binotto, ancak gelecekte böyle bir olayın tekrarlama garantisi olamayacağını söyledi.

Ferrari, Mercedes pilotu Lewis Hamilton’u startta geçme  planını ile Sochi’ye geldi, Sebastian Vettel, ekibin planlandığı gibi telsizden Charles Leclerc’e pozisyonunu vermesi gerektiği çağrısını görmezden geldiği bir olaya yol açtı.
Leclerc'in huzursuzluğu telsiz konuşmasına yansısa da Monacolu pilot basına verdiği röportajlarda olayı yanlış anladığını ve Vettel ile aralarında bir sorun olmadığını belirtti.

Yarışın ardından pek çok kişi, tarafından takım içi huzursuzluk ve anlaşmazlık olduğu yazılıp söylense de ekip aksini savundu.

Hem Sebastian Vettel hem de Charles Leclerc, olayın fazla abartıldığını söyledi ve bu haftasonu Binotto ile konuyu görüşmek üzere Ferrari’nin fabrikasında bir araya geldiler.

Binotto, Cuma günü yapılan FIA basın toplantısında görüşmelerin gerekli olduğunu düşündüğünü ve sonuçlarından memnun olduğunu belirtti.

Binotto, her ikisi ile de pozitif, yapıcı, dürüst, adil ve şeffaf görüşmeler yaptığını ifade ederken, “Sochi'de olanların gerçekten kötü bir şey olmadığını, ancak kesinlikle iyileştirilmesi ve ele alınması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum ve bence bu sadece gelecekte daha iyi olmaları için bir ders almaları gereken, öğrenilmesi ve sonuç çıkartılması gereken iyi bir fırsat oldu'' dedi.

Ancak Binotto, hem Sebastian Vettel'in hem de Charles Leclerc’in gösterdikleri yüksek performans nedeniyle olayın tekrarlanmasının kesin olamayacağından emin olmadığını sözlerine ekledi.

“Ama bunun olmayacağından ne kadar eminim? Ben hiç emin  değilim'' diyen Binotto, ''Bence ikisi de çok iyi sürücüler. Hepsi kendilerini zafere ulaştıracak tek bir amaç için ilerliyorlar. Ama bence yine de daha önemli olan şey, en azından aramızda açıklık ve adalet olduğunu biliyorum ve bunun ilerlememiz için anahtar olduğunu düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya