SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari 2021 F1 kurallarını “iyi bir başlangıç ​​noktası” olarak görüyor

FORMULA 1 | 14.11.2019 12:47

Ferrari 2021 F1 kurallarını “iyi bir başlangıç ​​noktası” olarak görüyor

Ferrari, F1’in 2021 düzenlemelerini “iyi bir başlangıç ​​noktası” olarak görüyor, ancak şampiyonluğu geliştirmek için “hala yapılacak çok şey” olduğu konusunda uyarıyor.

Formula 1 ve FIA, Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix'sinde 2020 sonrası için yeni sportif ve teknik düzenlemeleri sundu. Takımlar ve pilotlar, maliyetleri düşürmek ve rekabeti daha sıkı bir hale getirmek amacıyla teklif edilen değişiklikleri büyük ölçüde kabul ettiler.

GAZ SALINIMLARI AZALTILACAK

Ferrari, geçtiğimiz ay FIA’nın Dünya Motor Sporları Konseyi’nin yaptığı oylamada 2021 kural paketini destekledi.

Ferrari’nin 1 numarası Mattia Binotto, “Devamlılık aramanın doğru an olduğuna inancımız tam... Sporumuz devamlılık sağlamalı, hepimiz farkındayız” dedi.

Gaz salınımlarına dikkat çeken Mattia Binotto, söylemlerine şöyle devam etti, “Sporun ileride de devamlılığını sağlayabilmesi için yeşil alan adı altında gaz salınımlarını en aza indirgememiz gerekiyor. Üzerinde ivedilikle duracağımız oldukça fazla detay var. Kolektif yapı içerisinde çalışmalıyız. Bu sporun gelişmesi için düzenlemelerde de ilerleme kaydetmeliyiz. Henüz başlangıç ​​noktasında olduğumuzu düşünüyorum.”

İYİ BİR İŞ BİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

FIA ile F1 işbirliğine değinen Binotto, “Gelecekte daha sürdürülebilir bir spor, güç ünitesinde, yakıtta ne yapılabilirse bakılmalı, geliştirilecek, gelişecek ve kesinlikle daha fazlası var” dedi.

İtalyan mühendis Binotto, “Bunun hepimiz için bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar, FIA ve F1 ile iyi bir işbirliği içindeyiz, fakat yine de yapılacak çok şey var. F1 ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak, Ferrari bunların şampiyona için en iyisi olmadığını düşünüyorsa, yeni kuralları veto etme hakkına sahip” açıklamalarında bulundu.

Ferrari’nin kuralları veto etmeyi düşünüp düşünmediği sorulduğunda, Binotto şunları söyledi: “Biz lehte oy kullandık, bu yüzden yeni düzenlemelerden memnunuz ya da mutlu değilsek bile, en azından bunun doğru yol olduğuna ikna olduk.

Geçmişte düşündük mü? Bence aynı soruyu defalarca cevapladık.

“Bizim için F1 ve FIA ​​ile işbirliği yapmak en iyi pakete sahip olduğumuzdan emin olmak için çok önemliydi ve bence odaklandığımız ve çaba gösterdiğimiz şey buydu” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya