SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Binotto, pişman değil

FORMULA 1 | 02.10.2019 18:40

Binotto, pişman değil

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, takımın 2019 F1 sezonuna kötü başlangıcı için pişmanlık duymadığını söyledi

Sezon öncesi favoriler arasında olmasına rağmen, Ferrari, Charles Leclerc’in sezonun on üçüncü yarışı Belçika Grand Prix’sinde ki zaferine kadar bir yarış kazanamamıştı.

Belçika’da kazanılan zaferin ardından Ferrari, Mercedes'e en yakın rakip oldu, arka arkaya dört pole pozisyonu artı Singapur'da takımın etkileyici çifte zaferi (1-2) de dahil olmak üzere üç yarış kazandı.

Ancak bu sezon şampiyona liderliği için mücadele edeceği tahmin edilen Binotto, geçmiş hatalardan ve beklentilerin altındaki performanstan pişman olamayacağını söyleyerek, "Pişmanlık duymanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Gerçekten ilerlemeniz ve ileriye bakmanız gerekiyor. Beklendiği gibi performans göstermiyorsak ya da bir şekilde fırsatları kaçırırsak, bunun için bazı sorumluluklarımız var çünkü ileriye doğru hareket etmek, hatalardan ders almak ve gelecekte tekrar yaşanmayacaklarından emin olmak daha önemli. Bu pişmanlık meselesi değil. Bundan bir şey öğrenemezsek ancak o zaman pişmanlık duyarım. Bence bir ekip olarak büyüyoruz ve bu daha önemli.”ifadelerini kullandı.

Binotto, Ferrari’nin bu sezonu 2018’de ki başarısını geçmesini umut ediyor.

Ferrari, geçtiğimiz sezon toplam 571 puanla Mercedes'in 84 puan gerisinde sezonu tamamlamıştı.

“Sezonun başlangıcında yarışa odaklandık ve her bir yarışın sonucunu optimize etmeye çalıştık sadece sezonun sonunda bir şekilde çizgiyi çizmeye ve nerede olduğumuzu görmeye çalışabiliriz. Geçen sezondan daha iyi olduğumuzu görmek harika olurdu, çünkü en azından bir takım olarak geliştiğimizi gösterebiliriz.Sezona kötü bir başlangıç yaptığımızı biliyorum, zor olabilir ama imkansız değil” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya