SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bir F1 efsanesi Catalunya GP'sine veda mı ediliyor

FORMULA 1 | 19.11.2019 14:29

Bir F1 efsanesi Catalunya GP'sine veda mı ediliyor

 

İspanya Grand Prix'si 1991'den bu yana Circuit de Barcelona-Catalunya'da düzenlendi.

Bu pistin sözleşmesinin 2019'un sonunda sona ermesi bekleniyordu, gelecekte burada Grand Prix'i organize etmenin mümkün olup olmadığı henüz netleşmiş değildi, geçtiğimiz ağustos ayında Katalan hükümetinin desteği ile
Liberty Media sözleşmeyi bir yıl daha uzattı. 2020 sezonuna kadar GP'yi takvimde tutmak için bir anlaşmaya varıldı ancak bu sonuncusu olabilir.

İspanyol medyasına göre, Circuito de Jerez, 2021'den 2023'e kadar düzenlemek istedikleri Formula 1 ile üç yıllık bir anlaşma yapmakla çok ilgileniyor.

 

'DOĞRU AMA GİZLİ TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Jerez belediye başkanı haberi doğruladı ve şehrin yıllarca bu projeyle ilgilendiğini belirtti. Ancak konuyla ilgili çok fazla detay vermeden kısa bir açıklama yaptı “Bu konuyu gizli tutmaya çalışıyoruz, bu nedenle projede yer alan, diğer yönetimlerden ve şirketlerden de aynısını yapmalarını istiyoruz” dedi.

Jerez daha önce 1986'dan 1990'a kadar İspanya Grand Prix'sinin organizatörüydü ve 1997'de Avrupa Grand Prix'si olarak takvime geri dönmesine izin verildi. Bu nedenle pist Formula 1'e bağlı kalmaya devam ediyor ve spor için burada birçok test günü düzenlendi ancak sezon öncesi resmi testler burada yapılmadı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya