SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bottas, 2020'ye odaklandı “yeni bir başlangıç” için heyecanlı

FORMULA 1 | 07.11.2019 15:31

Bottas, 2020'ye odaklandı “yeni bir başlangıç” için heyecanlı

Bottas, Hamilton’ın Austin’de şampiyonluğunu ilan etmesinden sonra 2020 sezonuna odaklandı. Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix'ini zaferle bitiren Bottas sezonun kalan son iki yarışınıda kazanarak bitirmeyi istediğini belirtti.

Sezon hakkında konuşan Valtteri Bottas, yıl boyunca Lewis Hamilton'la olan şampiyonluk mücadelesinde “birkaç hata” yaptığını kabul ediyor. “En azından bazılarında hata yaptım, bazılarında ise şanssız anlar oldu ama hepsi bana yeni bir şeyler öğretti" dedi.

Bottas, “Bir kaç sıralama turlarında özellikle 3. çeyrekte, yaşanan durumlar kesinlikle, bana yarış için başlama pozisyonuna mal oldu ve yarışı tehlikeye attı, bundan dolayı puan kaybettim.”

Bottas, Melbourne ve Bakü'de kazanılan zaferlerin ardından dört yarıştan sonra şampiyonaya liderlik etti. Ancak Hamilton sonraki dört yarışı arka arkaya kazandı ve hiçbir zaman liderlik pozisyonu tekrar ekip arkadaşı tarafından yönetilmedi.

Fin pilot, Almanya'da  aracının kontrolünü kaybederek bariyerlere çarpması ve Macaristan'daki ilk turda takım arkadaşıyla temas yaşayarak geri sıralara düşmesi Hamilton’un puanlarını artırdı. Ancak, şanslarının unvan mücadelesinde elde ettikleri sonuca karar vermekte rol oynadığına inanmıyor.

Fin Bottas söylemlerini şu şekilde devam ettirdi, “Şans, kötü şans, her neyse, genel olarak ben ve Lewis için iyi bir sezondu. Her sene her yarışta olduğu gibi yine bu yıl mükemmel bir seviyedeydi. Her yarışta çok, çok iyi de olamadım. Fakat ben her zamankinden çok daha sıkı bir rakip oldum, bu yüzden genel olarak gelişim açısından ilerleme kaydettim.”

Bottas, bu sezon kariyerindeki diğer sezonlardan çok daha fazla puan aldı ve Pazar günü elde ettiği sonuçla, pilotlar şampiyonasında ikinciliği garantiledi, bu Bottas'ın şimdiye kadarki en iyi sonucu.

Usta pilot, “Şimdi iyi bir zaman” dedi. Daha önceki yıllarda benim zayıflığım olan yarış temposu açısından, sürüş ve kurulumumun her detayında mühendisler ile gerçekten çok çalışarak büyük kazançlar elde ettim. Daha iyi bir seviyedeyim ve gelecek yıl için bana gerçekten güven veriyor ve geçen yılın sonundan farklı olarak, şimdiden bir sonraki yılı sabırsızlıkla bekliyorum ve bir sonraki sezona başlamak ve yeni bir başlangıç ​​yapmak için çok heyecanlıyım.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya