SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Hamiton'u geçmek için en üst düzeyde olmalıyım'

FORMULA 1 | 03.10.2019 13:07

'Hamiton'u geçmek için en üst düzeyde olmalıyım'

 

Valtteri Bottas, Lewis Hamilton'ın Formula 1'de sahip olduğu en iyi takım arkadaşı olduğunu itiraf etti.

Fin pilot onu yenmek için her zaman en iyi seviyede olması gerektiğini ve bu nedenle her zaman başaramayacağını açıkladı. Ancak, pes etmeyeceğini çünkü zaten eşit şartlarla kazanabileceğini gösterdiğini söylüyor.

Resmi Formula 1 podcast'inde konuşan Bottas, Hamilton ile takım arkadaşı olmanın kolay olmadığını söyledi: "Nadiren kötü hafta sonları var ve o her zaman formda. Zaten bir sürücü olarak öğreniyor ve gelişiyorum. Onu yenmek için mutlaka en iyi seviyemde olmalıyım." Dedi.

Ancak, Bottas pes etmiyor çünkü zorluklardan hoşlanıyor: “Tüm bunlar kişisel gelişim sürecinde çok fazla baskı oluşturuyor ve zaman alıyor. Çok fazla çalışma gerektiriyor ve elbette kolay değil, ama
kolay şeyleri sevmiyorum" diye özetledi.

Bottas, fırsatını yakalasaydı yinede takım arkadaşını değiştirmek istemediğini söyledi. Çünkü F1'in en başarılı adamlarından birinin yanında olmanın öğrenme ve gelişimi için avantaj olduğunu düşünüyor.

“Lewis belki de spor tarihinin en iyilerinden biri. Bu bir gerçek. Sanırım onu ​​yenebileceğimi gösterdim ama bunu daha tutarlı yapmak en karmaşık şeydir. Daha kolay bir ortak istemiyorum, bu gelişimim ve iyileşmem için iyi bir fırsat  olmazdı. Lewis bana rekabetçi olma fırsatı tanıyor."

Bottas Hamilton ile samimi bir ilişki sürdürdüğünü açıkladı. Mercedes ekibinin  çalışmalarının meyve vermesini istiyorlar ve takım arkadaşlığını yapbozun iki parçası olarak tanımlıyor.

“Evet, anlaşıyoruz. Ekip olarak çalışabiliyoruz çünkü birbirimize karşı saygımız var. Birlikte çalışırsak takım için her şeyin daha iyi olacağını biliyoruz. İşlerin böyle yürüdüğünü biliyoruz. Kaskımızı indirdiğimiz zaman, ikimiz de kaybetmek istemiyoruz.”

Bottas, Hamilton'la birlikte mühendislerle sohbet etmek ve Grand Prix'i hazırlamak için düzenli olarak Brackley'e gittiklerinide söyledi.

“Lewis her ne kadar pist dışında diğer sosyal aktivitelere katılıyor gibi görünse de, tıpkı benim gibi fabrikada çok fazla zaman harcıyor. İnsanların sıkı çalıştığını görüyor ve o da  çalışması gerektiğini biliyor. Şimdiye kadar sahip olduğum en iyi takım arkadaşı" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya