SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen'den Leclerc açıklaması: İmkansız...

FORMULA 1 | 16.12.2019 16:13

Verstappen'den Leclerc açıklaması: İmkansız...

Ferrari, Max Verstappen’in takımları aleyhine yaptığı konuşmalarından dolayı kapılarını kapattıklarını açıkladıktan sonra, Hollandalı pilot, onun ve Charles Leclerc'in aynı takımı paylaşmalarının iyi bir fikir olmayacağını söyledi.

Red Bull pilotu, Ferrari CEO’su Louis Camilleri'nin ona Ferrari kapılarını kapattığını açıklamasından sonra kendisi de Charles Leclerc ile aynı takımda olmasının imkansız olduğunu söylüyor.

Camilleri, geçtiğimiz hafta Verstappen hakkında "Ferrari'yi hile yapmakla suçlayan bir pilot, gelecekte bizimle olmayı bir an bile düşünemez" açıklamasını yapmıştı. 

Öte yandan Verstappen, Ferrari şansını kaybetme konusunda endişeli görünmüyor ve Scuderia'nın Leclerc ve onu bir çift pilot olarak görmesinin kötü bir fikir olacağını düşünüyor.

Konuyla ilgili Ziggo Sport'a konuşan Verstappen ikisinin de bir numaralı pilot olmak istediğini ve bu nedenle takım için iyi olmayacağını söylüyor:

 “Leclerc ile iyi bir ilişkim var, zorlu bir rakip, ama oyunun bir parçası. Gelecekte aynı takımda yarışabilir miyiz? Bunun olacağını düşünmüyorum: asla bir arada birinci pilot olmak isteyen iki pilota  sahip olmamalısın."

Son olarak Verstappen, Austin'deki Ferrari motoruyla ilgili yaptığı suçlamalar yüzünden pişmanlık duyduğunu ve olay henüz sıcakken basınla konuşma gerçekleştirmeden önce sakinleşmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Verstappen, “İfadelerim hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Bu röportajı yapmadan önce bir iki dakika beklemeliydim” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya