SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Christian Horner, 2020 yılından ümitli!

FORMULA 1 | 12.11.2019 11:00

Christian Horner, 2020 yılından ümitli!

Mercedes’in hakimiyeti bu sezon kırılamadı. Red Bull ve Ferrari, Alman yarış takımı için sezonun farklı aşamalarında zor bir rekabete girdi ancak Toto Wolff ve ekibi sonunda ünvan savaşında yine kazanan taraf oldu. 

Bununla birlikte, Red Bull takım patronu Christian Horner, ekibinin son sonuçları sayesinde gelecek sezon konusunda oldukça iyimser.

Horner’a göre, 2020 sezonundaki mücadele, şimdiye kadarki yapılmış olanların en heyecanlı mücadelelerinden biri olabilir.

Autosport'a konuşan Red Bull takım patronu “Mercedes takımı çok uzun bir egemenlik dönemleri yaşadılar, ancak gridin geri kalanı onlara yaklaşıyor. 2020 Ferrari ve Mercedes arasında ironik bir şekilde heyecan verici hale gelebilir. Ancak 2021'de yeni kural paketi geleceğinden her şey çok daha farklı olabilir." ifadelerini kullandı.

Cristian Horner, ayrıca gelecek sezonlarda da motor tedarikçileri Honda'nın Red Bull için önemli bir rol oynayacağına inanarak, "Söylemeliyim ki Honda çok başarılı oldu, çok ilerleme kaydettiler, bunun için onları takdir etmeliyim. Bu sezon birkaç kez podyumda bulunduk, birkaç pole pozisyonunun sahibi olduk ve bir kaç yarışta zirvede yer aldık. Biz doğru yolda olduğumuza inanıyoruz ve bu momentumu gelecek yıla götürmemiz çok önemli" şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya