SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Correa halen iyileşmeyi bekliyor

FORMULA 1 | 18.09.2019 13:10

Correa halen iyileşmeyi bekliyor

Juan Manuel Correa, ameliyat olabilmek için akciğerlerinin biraz daha güçlenmesine ihtiyaç duyuyor.

Formula 2’de Belçika'nın Circuit de Spa-Francorchamps pistinde Anthoine Hubert’in ölümüyle sonuçlanan korkunç kazada ağır yalanan Correa, doktor kontrolünde komada tutuluyor. 

Omurgası ağır hasar gören ve yaşasa bile bir daha yürüyemeyeceği söylenen 20 yaşındaki pilotun ailesi geçtiğimiz ay gerçekleşen dehşet verici kazadan sonra  oğullarının son durumu hakkında bilgi verdi. Co pilotun solunum fonksiyonlarının halen daha iyileşmediğini, yapay solunum cihazına bağlı olduğunu, ciğerlerinin yapılması gereken ameliyatı kaldırabilecek kadar güçlü durumda olmadığını belirttiler.

Doktorların herhangi bir ilerleme görene kadar Juan Manuel Correa'yı komada tutmaya devam edeceğini ifade eden aile tek problemin Correa'nın ciğerleri olmadığını söyledi.

Bacaklarından da ağır şekilde yaralanan pilotun başka operasyonlar da geçirmesi gerekiyor ancak zayıf haldeki ciğerlerinden dolayı böyle bir operasyona dayanamayacağı için durumu düzelene kadar herhangi bir operasyon olmayacağı söyleniyor. 

20 yaşındaki pilotun ailesi tarafından yapılan açıklamada:

"Juan Manuel'in, Yoğun Bakım Ünitesinde uyutularak tedavisi devam ediyor. Hala solunum fonksiyonlarını yapay solunum cihazı yardımıyla yerine getirebiliyor.
oğlumuzun bacaklarında yaşadığı ciddi yaralanmalar var ve bu önemli bir endişe olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.


GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya