SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ricciardo eski ve yeni takımlarını kıyasladı

FORMULA 1 | 14.12.2019 15:32

Ricciardo eski ve yeni takımlarını kıyasladı

Daniel Ricciardo, Red Bull'dan ayrılıp Renault'ya gitmek için geçtiğimiz sezon sansasyonel bir tercih yaptı. Birçok kişi bunun doğru seçim olup olmadığını merak ediyordu. Fransız yarış takımı sezonu 91 puanla beşinci sırada, takımın pilotu Ricciardo ise 54 puanla dokuzuncu sırada bitirdi. Avustralyalı pilota göre geçen sezon, Red Bull’da geçirdiği son sezondan daha fazla sinir bozucu değildi.

Renault, 2019'da motor tedarikçisi olduğu McLaren takımının arkasına düştü ve geçtiğimiz 2018 sezonunu dördüncü sırasında bitirdikten sonra hedefleri olan ilk üçe ulaşamadı. Ricciardo, bu yıl birçok hayal kırıklığı ile uğraşmak zorunda kaldı ve genellikle orta saha sınırları içinde kaldı. Tüm bunlara rağmen Ricciardo, 2018’in onun için en sinir bozucu yıl olduğunu iddia ediyor:

"Bu yıl kesinlikle geçen yıla göre daha kötü değildi, 2018 en sinir bozucu yılımdı, çünkü çok büyük umutlarla başladı ve sonrası  hiç iyi ilerlemedi. O yıl her şey benim kontrolümden çok uzaktaymış gibiydi, ve bu da sinir bozucu oldu. Hataların % 90'ını kendim yapsaydım, üzerinde çalışmış olacağım bir şey olurdu. Mükemmel bir şekilde ilerlediğimi söylemiyorum, ama çoğu zaman üzerinde kontrolüm yoktu ve bu da hayal kırıklığının kaynağıydı.”

Genç pilot ayrıca, “Bu yıl, evet, mükemmel sonuçlar elde etmedik, birçok iniş ve çıkış yaşadık, ancak sanırım bu yıl için beklentim geçen yıl Red Bull'da olduğu kadar yüksek değildi. En başından beri çok çalışmak zorunda kalacağımı biliyordum, bu yüzden hayal kırıklığı yaratan sonuçların beni çok etkilemesine izin vermedim" açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya