SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ricciardo'nun Renault'ya güveni tam!

FORMULA 1 | 20.10.2019 14:12

Ricciardo'nun Renault'ya güveni tam!

Daniel Ricciardo, Red Bull'dan ayrılıp Renault'ya gitmesinin kendisi için çok doğru bir karar olduğunu söyledi.

Avustralyalı pilot, takımıyla birlikte gelişmeyi ve gelecekte zirveye ulaşmayı umuyor. Ricciardo, 2019'un havayı değiştirmek için mükemmel bir sezon olduğuna inanıyor...

RICCIARDO PİŞMAN DEĞİL!

Ricciardo, takımın  yaşadığı zorlu 2019 sezonuna rağmen Renault'ya imza atmaktan hiç pişmanlık duymadığını söyledi.

Avustralyalı pilot, Renault ile ilk sezonunda hayallerini gerçekleştirmeye geldi ve takımda neredeyse bir yıl geçirdikten sonra, şu anki durumun ne olduğunun farkında. Ricciardo, 2020'de daha iyi bir sezon geçirmeye odaklandı bile...

Formula 1'in resmi web sitesine konuşan Daniel Ricciardo, "12 ay önce yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim. Tüm takımın olumlu bir ruhu var. Zirveye ulaşabileceğimizi biliyorum" dedi.

"HER ŞEY BEKLEDİĞİM GİBİ"

Takımında olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten başarılı sürücü, "Her şey beklediğim gibi... Beklentilerimi söylemek istemiyorum ama ekiple ilk sezonuma nasıl gidebileceğime dair fikirlerim vardı.

Şimdi nerede olduğumu biliyorum ve daha iyi bir sürücü olmak için ne yapmam gerektiğini öğrenmeye çalışıyorum. Hem ben hem de takım, her şeyi bütüne tamamlamak için, çok çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Avustralyalı pilot, beş sezon boyunca zafer için mücadele ettiği Red Bull'u terk etmenin kolay olmadığını söylüyor. Ancak, Ricciardo Renault'nun uzun vadeli projesinin onu cezbeddiğini kabul ediyor.

"İSTEDİĞİM YERDEYİM"

Renault'da olmaktan dolayı mutlu olduğu olduğunu yineleyen Ricciardo, "Ben istediğim yere gittim, yollarda tekrar kazanmayı umduğum bir ekipleyim. Takımda büyük bir güven var, ayrılma kısmı en kolay olandı. Red Bull'dan ayrılmak basit bir karardı" dedi.

Ricciardo, 2019'un değişim zamanı olduğunu kabul etti. Avustralyalı, uykusuz birkaç geceden sonra karar verdiğini ve Renault için imza attığında bunun yanlış olmadığını düşünüyor.

"Bu teklif değişime hazır olduğum bir zamanda geldi. Yeni bir zorluğa hazırdım ve ayrıca yeni zorluklara ihtiyacım vardı.

Bir gece, geleceğim için en iyi kararın ne olacağını düşünerek, gözümü kırpmadan geçirdim. Evet, karar verdiğimde ve her şey resmiyete döküldüğünde, yaptığım şeyden çok memnun kaldım ve doğru kararı verdiğimi düşünüyorum" ifadelerinde bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya