SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

David Coulthard: Max Verstappen korkusuz

FORMULA 1 | 28.12.2021 12:37

Formula 1'de eski İskoç pilot David Coulthard, Max Verstappen'in korkusuz oluşu Lewis Hamilton'a geri adım attırdığını ifade etti.

David Coulthard: Max Verstappen korkusuz

Formula 1’de 2021’in pilotlar şampiyonu Red Bull’dan Max Verstappen olmuştu. Eski İskoç pilot David Coulthard, yeni şampiyon hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Coulthard, Max Verstappen’in buralara savaşarak geldiğini belirtirken, Hamilton ile karşı karşıya gelindiğinde Verstappen’in korkusuz olması Hamilton’a geri adım attırdığını da ifade etti.

Silverstone, Monza ve Cidde’de yaşanan temaslar ikili arasında kazalara neden olmuştu.

Channel 4’e konuşan İskoç pilot şu ifadeleri kullandı:

“O, bir dahi ve aynı zamanda bölünmelere yol açıyor. Bu özellikleri taşıyan başka kimi tanıyoruz? Ayrton Senna ve Michael Schumacher bu isimlerden birkaçı. Yani bunu bazıları başarabildi.”

“Adil olmak gerekirse Lewis çok temiz bir şekilde inanılmaz sayıda şampiyonluk kazanmayı başardı ve temelde kendisini çok fazla tartışma içinde bulmadı. Mercedes ve Lewis'in gücü karşısında Max, farklı bir yaklaşım geliştirmek zorunda kaldı. Yaklaşımı, pistte ne zaman açık bir kapı bulsa onu kullanmasıydı. Lewis de kapıyı açık tutmaya devam etmek zorunda kaldı çünkü Max'in oraya girmeye çalışacağını biliyordu. Max bunu yaparak, Lewis'in ruhuna işledi.”

“Max, kimseden korkmuyor. O, bu noktaya gelebilmek için savaşmak zorunda kaldı ve baştan sona bir kazanandı. Formula 1'e giden yolda bazı alt kategorileri atladı. Kimseden korkusu yok. Bu, onun ruhunda olan bir şey değil. En etkileyici bulduğum şey, eğer bir boşluk görürse oraya girmeye çalışması. En ufak bir şüphe bile duymuyor. Şahsen yarışırken 'Şu anda risk almaya değer mi? Yoksa değmez mi?' diye düşünürdüm. Oysa Max boşluk bulunca giriyor. Bu gerçekten özel bir şey.” (Motorsport)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya