SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Doornbos: "Red Bull, Mercedes'e her zamankinden daha yakın"

FORMULA 1 | 04.12.2019 14:12

Doornbos: "Red Bull, Mercedes'e her zamankinden daha yakın"

Red Bull Racing ve Ferrari, gelecek sezon Mercedes’e karşı durabilir mi? Eski Formula 1 pilotu Robert Doornbos bu rekabetle ilgili görüşlerini paylaştı.

Mercedes rekabete elverişli. Yaz tatilinden sonra, her iki şampiyonluğa sahip olacakları üzerine bahis oynayanlar çoğunluktaydı. Ancak rekabette olan fark artık eskisi kadar büyük görünmüyor. Red Bull Racing son aylarda büyük adımlar attı ve Ferrari sıklıkla yaptığı kendi hatalarından ve şanssızlığından kurtuldu. Ancak Abu Dabi'deki son yarış sırasında Mercedes, gelecek sezon bir savaş olmadan kazanamayacağını gösterdi. Lewis Hamilton, Yas Marina Yarış Pisti'nde baskın bir yarış çıkardı ve ilk sırada bitirmesi nispeten kolaydı.

Eski Formula 1 pilotu Doornbos, 2020'de Mercedes'i zirveden indirmenin zor bir iş olacağını düşünüyor. Doornbos, Ziggo Sport dergisindeki yazısında, "Sezonu bu şekilde bitirirseniz, Mercedes'in baskınlığına saldırmak isteyen Ferrari ve Red Bull ya da  başka bir takımı kesinlikle zorlu bir rekabet halinde göreceksiniz" ifadelerini kullandı.

Doornbos, özellikle Ferrari'nin hala yapacak bazı işleri olduğunu düşünüyor. Doornbos, "Ferrari gerçekten çok çalışmak zorunda, Mattia Binotto (takım patronu) bile: 'Önümüzde hâlâ yapılacak çok işimiz var” dedi.

38 yaşındaki eski pilot heyecan verici bir 2020 bekliyor ve Red Bull Racing'in şu anda her zamankinden daha yakın olduğunu düşünüyor: “Bana sorarsanız, Red Bull'un rekabete her zamankinden daha yakın olduğunu düşünüyorum. Ve Ferrari eğer Mercedes gelecek yıl daha saldırgan olacaksa, Ferrari gerçekten çok çalışmak zorunda, motorlarında değişiklikler yapmaları gerekiyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya