SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Ferrari, Wolff'un F1 patronu olmasını önleyebilir'

FORMULA 1 | 19.11.2019 14:55

'Ferrari, Wolff'un F1 patronu olmasını önleyebilir'

Pek çok kişiye göre, Mercedes'in patronu Toto Wolff, Formula 1'in büyük patronu olarak Chase Carey'in yerini alacak kişi olacak. Wolff, Mercedes'te yönetimsel kapasiteye sahip olduğunu gösterdi. Ancak Formula 1'in eski patronu Bernie Ecclestone, bu süreçte tek bir faktör nedeniyle Mercedes takımı patronunun çok az pozisyon şansı olduğunu düşünüyor.

'ESKİ PATRONA GÖRE ÜST SIRALARA ÇIKMASI ZOR'

Wolff'un Carey'nin yerine geçebileceğine dair söylentiler bir süredir dolaşıyor, ancak 89 yaşındaki Ecclestone, Alman yöneticinin niteliklerine rağmen, bu üst sıralara ulaşmasını çok zor görüyor.

Ecclestone, Daily Mail'e verdiği bir röportajda konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Toto, yönetimde iyi olduğunu gösterdi. Mercedes'te neler yapabileceğini gösterdi, ama patronları olduğun için insanların seninle aynı fikirde olması daha kolaydır. Herkesi kontrol edemediği bir yerde bunu başarabilecek mi merak ediyorum.”

'FERRARI POLİTİK DÜZEYDE ÇOK AKILLI DAVRANIYOR'

Wolff'un Liberty Media'nın CEO'su olma hedeflerini engelleyebilecek tek faktör bu görünmüyor.
İtalyan Corriere della Sera gazetesine göre, Ferrari buna bir engel olabilir: 
"Adı Chase Carey için olası isimlerden biri olarak geçiyor, ancak Ferrari'nin politik düzeyde çok akıllı bir yaklaşım sergilediği unutulmamalı."

 

'YASAK GETİRİLMİŞ OLABİLİR'

İtalyan muhabir Daniele Sparisci'ye göre 'takım patronlarının Liberty Media'da en üst sıralarda yer almasını imkansız kılan bir yasak getirilmiş olabilir.'

Ecclestone ayrıca Scuderia'yı en büyük engel olarak görüyor: "Ferrari'nin veto hakkı var. "

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya