SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

F1 2020 sezonunda lastikler değişecek mi?

FORMULA 1 | 25.11.2019 15:23

F1 2020 sezonunda lastikler değişecek mi?

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yarış hafta sonu boyunca, F1 takımlarının 2020 Pirelli lastiklerinin ilk testleri için kullanmalarına izin verildi. İlk izlenim çok iyi değildi, bu yüzden lastik tedarikçisi şimdi 2019 lastikleriyle devam etmeyi düşünüyor.

Pirelli motor sporları direktörü  Mario Isola, Amerika pistinde ilk iki antrenman seansından sonra çok fazla eleştiri aldı. Ancak Isola makul ve takımların 2020'de bu sezonun lastiklerini kullanmayı tercih etmelerine itiraz etmeyeceklerini söyledi.  Isola, yeni geliştirilen lastikte neyin yanlış olduğunu merak ediyor, ve çözmek için çok zaman harcandığını vurguluyor.

2020 lastiklerine ilişkin son karar verilmeden önce prototipler önce Abu Dabi'de bir teste tabi tutulacak. Yas Marina Yarış Pisti'nde Grand Prix'den sonra iki günlük bir test seansı uygulanacak ve ardından yeni tasarlanan lastiklerle ilgili karar alıncak.

Isola yine de sorunla karşılaşılırsa, bunun Pirelli için zor olmayacağını ve 2020'de 2019 lastiklerinin teslim edileceğini, söylüyor.

Pirelli motor sporları direktörü henüz endişeli değil, Austin’de yapılan bir önceki testi kayıp olarak görmüyor, “Lastikler bir yarış haftasonu boyunca test edildi, bu da araçların ayarlamalar açısından yeni lastikler için uygun olmadığı anlamına geliyor. Düşük sıcaklıklar ile uğraşmamız gerektiğinden test gerçekten temsili değildi. Abu Dabi'de yapılacak testlerden sonra takımların 2019 lastiğine devam etmeyi tercih ettiği açıkça belli olursa, o zaman bunu kabul ederiz, çünkü desteklediğimiz iyi bir ürün. Bir yıl sonra bunun nasıl yapılabileceğini öğrenmek için çalışmalar yapacağız. Test ve geliştirme çalışmalarında  takımların ihtiyaçları karşılanmıyor ve bu özellikle gelecek için çözülmesi gereken önemli bir şey” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya