SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fernando Alonso: F1'e dönmek zor olacak

FORMULA 1 | 21.10.2019 13:54

Fernando Alonso: F1'e dönmek zor olacak

Fernando Alonso, geleceği tahmin edemediğini, ancak Formula 1'e dönme şansının zayıf olduğunu belirtti.

İki şampiyonluğu bulunan Fernando Alonso, en son McLaren takımıyla dört yıl geçirdikten sonra 2018'de Formula 1'den ayrılacağını açıkladı.

İspanyol pilot, yakın gelecekte yarışların tahmin edilebilir olmasını gerekçe göstererek, en azından geçici olarak emekli olmaya karar verdi. Zaferin tadını yeniden kazanabileceği yeni zorlu yarışlara yöneldi.

2020 Dakar Rallisi'ne katılacağı haberleri nedeniyle gelecek yıl Formula 1'e katılımı neredeyse göz ardı edildi. Ayrıca, lider takımların da tüm koltukları en azından 2021 yılına kadar doluyken...

"KAZANABİLECEĞİM BİR ARAÇ OLURSA BELKİ"

Eğer, bu yıl kategorinin düzenlenmesinde bir değişiklik olur ve pilotların uyumunda bazı hareketlenmeler yaşanırsa, tüm bu değişiklikler, İspanyol pilotun geri dönmesine neden olabilirdi... Ancak Alonso, yarış kazanabilecek bir aracı olursa geri dönmek isteyeceğini belirtti.

Alonso, Formula 1'e muhtemel geri dönüşü için konuştu: "Geri dönmek imkansız değil, ancak her geçen yıl geri dönüş daha karmaşık olacak. Geleceği tahmin etmek ve ne olacağını bilmek için bir kristal kürem yok.

"DÖNERSEM ZEVK İÇİN DÖNERİM"

Emekli olduğumdan beri dinlenmek ve düşünmek için biraz zamanım oldu. Geri dönersem, bunu daha özgür düşüncelerle ve zevk almak amacıyla, son yıllarda elde edilmesi zor olan bir şeyle yapacağım."

Şimdilik, Alonso'nun yakın geleceği ve gelecek yıl Dakar'a katılımı henüz teyit edilmemiş olmasına rağmen, her şey kategoride en zorlu otomobil yarışlarından birini bitirmek amacıyla Toyota ekibiyle birlikte olacağını gösteriyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya