SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fernando Alonso, F1'e dönecek mi? McLaren kararını verdi

FORMULA 1 | 02.11.2019 17:33

Fernando Alonso, F1'e dönecek mi? McLaren kararını verdi

McLaren, Alonso’nun F1’e geri dönüşünü reddetti

Formula 1'de son dönemde en çok tartışılan konuların başında 2 kez dünya şampiyonu olan Fernando Alonso'nun pistlere dönüp dönmeyeceği ile ilgili belirsizlik ortadan kalktı. Alanso'nun McLaren ile Formula 1'e geri dönmeyeceği bizzat takım tarafından doğruladı.


İki kez dünya şampiyonu geçen sezonun sonunda Formula 1'den istifa etti ancak mevcut araçları bu yılın başlarında Bahreyn'de test etti.

SAINZ JR VE NORRIS İLE DEVAM EDİLECEK

Alonso, 2020 için planlarını henüz onaylamadı ancak McLaren takımı mevcut pilotları Carlos Sainz Jr. ve Lando Norris'i gelecek sezon için takımın pilotları olarak onayladı.w

CEO ZAK BROWN KONUYA NOKTAYI KOYDU

2021 F1 sezonu için kapsamlı yeni kuralların getirilmesi, Alonso'nun geri dönmesi için bir fırsat sunmuş olabilir. Fakat, RaceFans haber sitesinin McLaren CEO'su Zak Brown'a yönelttiği Alonso’nun tekrar takımda yarış için yer alıp almayacağı sorusuna, Brown net bir şekilde “Hayır” cevabını verdi.

'YENİ ETKİNLİKLERDE ROL ÖNEREBİLİRİZ'

Alonso’nun takımla yürüttüğü sözleşme bu yılın sonunda bitiyor. Ancak Zak Brown, takımın Alonso'ya diğer yarış etkinliklerinde rol önerebileceğini söylerken şu açıklamaları yaptı: 

“Bu yılın sonunda, geleceğinin nasıl şekil alacağı hakkında bir konuşma yapacağız. Artık bir IndyCar ekibimiz var. WEC'ye bakmaya devam ediyoruz.

'FERNANDO İLE OTURUP KONUŞACAĞIZ'

Yılın sonunda Fernando'yla oturacağız ve sadece ileriye doğru ne yapmak istediği hakkında konuşacağız, ilerlemek için ne yapmak istiyoruz ve birlikte çalışmanın bir anlam ifade ettiği bir şey var mı? Bunları konuşacağız.

Brown, Alonso’yu McLaren’in bir parçası olarak tutmak istediğini belirtirken şu ifadeleri kullandı:

 

'O HALA DÜNYANIN EN HIZLILARINDAN BİRİ'

"Çok büyük bir yetenek olduğunu düşünüyorum. 

Açıkçası onunla gerçekten çok iyi bir ilişkimiz var ve bence bulunduğumuz diğer farklı yarış etkinliklerinde olmasını düşünüyorum. Eğer mantıklı olan bir şey varsa, Fernando'nun araçta bulunması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü o hâlâ dünyanın en hızlı sürücülerinden biri.

Formula 1'deki yönümüzü mevcut sürücülerimizle belirliyoruz. Ancak diğer faaliyetlerimizin ne olduğuna bağlı olarak, Fernando ile olan ilişkileri sürdürmeye karşı çok açık fikirliyim.” .

INDYCAR'DA 3. ARACIN KOLTUĞUNA GEÇEBİLİR

McLaren, iki yıl boyunca tam zamanlı IndyCar sürücülerini onayladı. Bununla birlikte, takım Indianapolis 500’de fazladan bir araçla katılma olasılığını arttırdı ve Alonso’nun 3. bir araç için koltukta yer alabileceği yorumları yapıldı. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya