SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Red Bull Alonso'yla ilgilenmiyor

FORMULA 1 | 12.12.2019 17:08

Red Bull Alonso'yla ilgilenmiyor

Fernando Alonso'nun Formula 1'e geri dönüşü hakkında gündem bir süre meşgul kaldı. İspanyol pilot, Red Bull Racing ile çoğu kez ilişkilendirildi. Ancak, Red Bull'un danışmanı Helmut Marko'ya göre, takımda iki kez şampiyonluk ünvanına sahip olan Alonso için yer yoktu ve Motor partnerleri Honda'nın da bundan memnun olmayacağını söyledi. 

Fernando Alonso yarış dünyasında iyi bir üne sahip İspanyol pilotun önemli rekorları bulunuyor. Sadece Formula 1'de iki kez  şampiyon olmayı başardı. 2018'in sonunda, birkaç sezon McLaren ekibi ile rekabetin dışında kaldıktan sonra Formula 1'den ayrıldı. O zamandan beri, 38 yaşındaki pilot diğer yarış sınıflarında şansını aramaya başladı. Ancak Alonso asla Formula 1'i tamamen terk etmemiş gibi görünüyor. İspanyol pilotun 2021'deki yeni düzenlemeler ışığında bir geri dönüş yapabileceği birkaç kez dile getirildi.

Alonso, Red Bull Racing ile bir çok kez ilişkilendirildi. Helmut Marko'ya göre, F1'in patronu Liberty Medya, geçen yaz Avusturya'da İspanyol pilotun yarışması için istikrarlı bir yer olup olmayacağını bile sorguladı.

 Auto Bild'e konuşan Red Bull danışmanı Liberty Medya’yı “Alonso'nun yeni yöneticileri” olarak nitelendiriyor: “Hemen ona ihtiyacımız olmadığını açıkça belirttik”

 Helmut Marko, "Bu teklifi düşünmek işe yaramaz çünkü motor partnerimiz Honda'nın bundan memnun olmayacağını biliyoruz. Alonso'nun ismini duyduklarında bile tüyleri diken diken oluyor" dedi.

Marko, bu söylemiyle İspanyol pilotun geçmişte McLaren’in güç kaynağı olan Honda'ya yaptığı eleştiriyi ifade ediyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya