SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari kapılarını Carlos Sainz'e kapatmıyor

FORMULA 1 | 19.12.2019 12:33

Ferrari kapılarını Carlos Sainz'e kapatmıyor

Ferrari, McLaren pilotu Carlos Sainz'i yakından takip ediyor. Takım kısa süre önce 2021 dizilimi için önceliklerinin Charles Leclerc ve Sebastian Vettel ile konuşmak olacağını belirtti, ancak Scuderia, İspanyol pilotu gelecek için bir seçenek olarak dışlamıyor ve McLaren'deki ilerlemesini yakından takip ediyor.

Carlos Sainz, geçtiğimiz 2019 sezonunda oldukça başarılı performans sergiledi. Onun bu başarısı pek çok takımın dikkatini çekti. İspanyol pilotun, kendini ispatlaması için McLaren iyi bir fırsattı ve padokun her yerinden tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı. Bunun kanıtı ise takım liderleri tarafından hazırlanan 2019'un en iyi pilotları listesinde ilk 10'un içinde olmasıdır.

Bu nedenle Ferrari, Sainz'den gözünü alamıyor ve ilerleyişini izlemeye devam ediyor. Ferrari takım patronu Mattia Binotto geçtiğimiz günlerde katıldığı takımın Noel yemeğinde ifade ettiği "tüm olasılıklar gerçek" sözleriyle akıllarda soru işareti bırakmaya devam ediyor.

Son günlerde takımın pilotu Sebastian Vettel'in 2021 için McLaren'le bir anlaşma yapacağı söylentileri gerçeğe dönüşürse, bu değişim Sainz'in Maranello ekibine katılmasına bir yol açabilir.

Ferrari, 2021 için Fernando Alonso ve Max Verstappen’e kapısını çoktan kapattı. Ancak takım Sebastian Vettel, Charles Leclerc, Lewis Hamilton, Antonio Giovinazzi ve Carlos Sainz için kapılarını açık tutuyor.

Şimdilik, Carlos Sainz gelecek hakkında konuşurken dikkatli davranıyor. McLaren projesinde kalmanın mantıklı bir seçenek olduğunu düşünüyor. Sainz “Bugün 2021 hakkında konuşmak için henüz çok erken, biz hala 2019'dayız. Bir rüyanın tam ortasındayım. Elbette 2021'de yeni fırsatlar açılacaktır” dedi.

Başarılı pilot, “Ait olduğum projeden çok mutluyum, beni motive ediyor. 2020'de bir adım daha ileri gidersek, projenin beni daha fazla motive edeceğini düşünüyorum, çünkü bu ilerlemeye devam edeceğim ve şu anda başka şeylere bakmak için hiçbir neden yok" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya