SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes, 2021'den sonra F1'deki varlığını garanti etmiyor

FORMULA 1 | 13.11.2019 15:49

Mercedes, 2021'den sonra F1'deki varlığını garanti etmiyor

Toto Wolff, Mercedes’in 2021’den sonra Formula 1’de kalma ihtimalinin yüksek olduğunu, ancak bunu % 100 doğrulayamadığını söyledi. Mercedes takım patronu devam edeceklerinin hiçbir garantisi olmadığını söyledi.

Mercedes ve Liberty Media, bir sonraki Concord Anlaşması'nın şartlarını müzakere ediyor ve Wolff bu kararda pazardaki gelişmelerin önemini vurguluyor.

Wolff, Mercedes'in F1’e katılma kararı hakkında onlar için faydalı bir platform olmaya devam ettiğini vurguladı. 

OTOMOTİV DÜNYASIYLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMALAR

Motorsport.com ABD'ye konuşan Wolff, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

 “Her şey kalacağımızı gösteriyor, ancak bu garantisi olan bir şey değil. Yeni Concord Anlaşması'nın ortasındayız. Bu bağlamda ve bağımsız olarak, otomobil endüstrisinin gelişimi ve spordaki etkileri hakkında konuşuyoruz.”

“Otomotiv dünyası hangi yönde gelişiyor? Formula 1, bir eğlence ve teknoloji platformu olarak ne kadar alakalı? İlk bineği yarış arabası olan bir marka olarak, bu platformda uzun vadede kalmak istiyor muyuz? Kendimizi sonsuza dek buna adayacağız. Yarış ve yol araçları üretiyoruz” diyen Ferrari modeli var.

Wolff, bir diğer model ise şöyle: “Başardık, kanıtlayacak başka bir şeyimiz yok. Şimdi başka bir şey yapacağız. Her ikisi de olası stratejilerdir” dedi.

Mercedes’in takım patronu, Ferrari’nin on yıllardır kazandığı prestijle meydan okumakta zorlanıyor ve gerçekçi olması gerektiğini söylüyor.

Hangi F1 ekiplerinin başarılı olduğunu görmek için bir anket yaparsanız, birçok kişi Ferrari diye cevaplandırır diyen Wolff, söylerine devam etti, "Çok basit, çünkü Ferrari ön planda ve 50 yıldır rekabet ediyor. Bence her şeyin kısa vadede olduğu bir zamanda, stratejinizi daha güvenilir kılan, başarınızı koruyabileceğiniz şeydir. Tabii ki başarıya alışkın bir marka olarak beklentilerinizi gerçekçi tutmak ve her yıl kazanamayacağınızı da kabul etmek zorundasınız” ifadelerine yer verdi.

Wolff, F1 takımı olmayı bırakmaya karar verirlerse, motor tedarikçisi olarak kalma ihtimallerinin de düşük olduğunu söylerken şu ifadeleri kullandı, “Biz dahil 2021’de dört takıma tedarik yapacağız. Ya hamilesin ya da değilsin, yarı hamile olamazsın, bu yüzden ya platformdayız ya da değil” açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya