SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Vettel'in sinirlerini bozuyorlar...

FORMULA 1 | 30.10.2019 20:23

Vettel'in sinirlerini bozuyorlar...

Sebastian Vettel, Formula 1'deki eleştirmenlerin sürekli değişen görüşlerinin bir 'kabus' olduğunu söyledi.

Vetel, takım arkadaşı Charles Leclerc'in Ferrari'deki yükselişi nedeniyle bu sezon daha fazla eleştirilere maruz kaldı. Dört kez dünya şampiyonluğu bulunan başarılı pilot, İtalya'daki hataları nedeni ile eleştiri yağmuruna tutulmuştu...

Ardından nihayet Singapur Grand Prix'sinde bir yıldan uzun süren bir aradan sonra zafer elde edebildi ve bir hafta önce Japonya’da Leclerc’e yol verilmesi istenince verdiği tepki ile aralarındaki rekabet daha çok gün yüzüne çıktı ve tekrar eleştirilerin hedefi oldu.

Leclerc, Ferrari’nin Monza'daki ev yarışını kazandığında; Vettel, Lance Stroll ile temas yaşayarak, pist dışına çıkmış pistte döndüğünde ise güvensiz şekilde piste geri döndüğü için inceleme başlatılmış ve bunun sonucunda 10 sn zaman cezası alarak yarışı on üçüncü sırada tamamlayabilmişti.

ELEŞTİMENLERİN ÖVGÜSÜNÜ KAZANMIŞTI

Eleştirmenlerin hedefi olan Vettel, bu olaydan sonra hem Singapur'daki yarışı hem de eleştirmenlerin övgüsünü kazanmıştı.

Autosport'a konuşan Sebastian Vettel, bu kadar kısa sürede olumsuz eleştirilerden övgüye geçişin sinir bozucu olduğunu söylüyor.

"Bazen eleştirmenleri dinlemek çok zor. Bugünlerde çok hızlı hareket ediyorlar. Bence insanları çok çabuk yargılıyorlar. Bu benim düşüncem. Ama olan bu, ve bu sadece Formula 1'de değil.

Bu bir kabus. Her gün yargılıyorsun, sonra fikrini değiştiriyorsun. Ama durumu çözdüm, inandırıcı değiller çünkü bir şeye değer veriyorsanız veya bir fikriniz varsa, bunu bir gecede nasıl değiştirirsiniz? Sadece bir sebebin yoksa, ertesi gece tekrar fikrinin değiştirirsin.”

"BU SPORUN HAYRANLARIYIZ"

Ancak, özellikle ekibini de etkileyebileceği için eleştirilerin bazen kolay olmadığını vurguladı. “Takımda bir sürü insan var ve açıkçası hepimiz bu sporun hayranıyız. Tutkuluyuz ve insanlar ne söylendiğini ve yazıldığını takip ediyor.

"Bu bize yardımcı olmuyor. Bazen, olumsuz bir şey varsa, insanların kafasından çıkarmak biraz daha uzun sürer. Ama çok komik, çünkü üç gün önce her şeyin kötü olduğunu ve ardından her şeyin mükemmel olduğunu söyledikleri bir yarış bu.

Kendim için, o kadar da kötü değil, çünkü uzun zamandır buralardayım inişler ve çıkışlar görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon ve yeni kurallar Vettel'in geleceğinin anahtarı olacak!

"BİLMİYORUM... SANMIYORUM..."

Vettel F1’de ki geleceği hakkında da açıklamalarda bulundu! Ferrari’de 2020'nin sonuna kadar sözleşmesi bulunan Vettel’in kariyerine Ferrari ile devam edip etmeyeceği sorusuna Alman pilot, "Bilmiyorum. Yani, sanırım çok ileriye bakmıyorum ama sanmıyorum, bilemiyorum.

Bunun kuralların ne olacağına çok bağlı olduğunu düşünüyorum. Gelecek yıla bağlı olduğunu düşünüyorum. Sonra oradan ilerleyeceğiz" dedi.

Vettel, kuralların elden geçirme konusunda iyimser olacaklarından emin olmadığını, ancak bunun işe yaraması durumunda spor için önemli olduğuna inandığını söyledi.

Alman pilot, "Her şey daha iyi olacaktır. Çünkü bir şeylerin daha iyi olması gerekiyor... Herkes zaman harcıyor" diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya