SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Vettel: "Bottas kaza yapmasaydı daha iyisini yapabilirdim"

FORMULA 1 | 27.10.2019 15:53

Vettel: "Bottas kaza yapmasaydı daha iyisini yapabilirdim"

Ferrari takımı Max Verstappen'in aldığı üç sıra grid cezasından sonra Meksika GP'de ilk iki sıradan start alacak. Charles Leclerc, pole pozisyonundan başlarken, Sebastian Vettel ikinci sırada start alacak. Bu harika sonuç ile Maranello ekibi yarışta yeni bir zafer kazanacaklarını umut ediyor.

 Sebastian Vettel (2.):

"Sonuçtan tamamen memnun değilim, çünkü Bottas kaza yapmasaydı ve sarı bayrak çıkmasaydı daha iyisini yapabilirdim. İlk denemede çok iyi bir ilk sektörden sonra ikinci sektörde çok dikkatli davrandım. Daha iyisini yapabilirdim, ama geliştirdiğim her şeye rağmen sarı bayrak ortaya çıktı. Bu sporda olağan şeyler bunlar."

“Yarışın kilit noktası şüphesiz ki strateji olacak, lastiklerle ilgilenmek zorundayız ve strateji ile yerimizi korumak zorunda kalacağız. En iyi üç takım orta hamur lastikle başlayacak ve her şey çok yakın olacak, çok güçlü olacaklar.”

 Charles Leclerc (1.):

“Bu haftasonu rakiplerimizin çok güçlü olacağını biliyorduk. Son antrenman seansını lider kapattıktan sonra pole pozisyonunu yakalama şansımız oldu, ancak Max 3. çeyrekte çok güçlüydü. Farklı bir şey denedim ve bu işe yaramadı."

“Sıralamayı ikinci bitirdiğinizde pole pozisyonuna sahip olmak çok garip. Starttan sonra liderliği korumak çok önemli olacak, startlar burada önemli. Meksika'da harika bir yarış yapmayı umuyorum.”

 Mattia Binotto , takım patronu:

"Çok mutluyuz, iki aracımızda ilk iki sırada. Karmaşık bir yarış olacak ve lastiklerin bozulması kilit bir rol oynayacaktır. Üç takım orta hamur lastikle başlayacak, strayejilerde çok fazla çeşitlilik olacağını biliyoruz.”

"Sıralama, en iyi üç takımın çok yakın olduğunu açıkça ortaya koydu, bu yüzden yarış herkes için çok gergin ve karmaşık olacak. Strateji kilit rol oynayacak, başarmayı umuyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya