SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari: Vettel ve Leclerc sorunu ortadan kalktı

FORMULA 1 | 24.11.2019 16:54

Ferrari: Vettel ve Leclerc sorunu ortadan kalktı

Ferrari, Leclerc ve Vettel arasındaki durumun, Brezilyalı Grand Prix’den sonra ortadan kalktığını söylüyor. İkili Interlagos'ta sert bir şekilde birbirleriyle savaştı ve bu nedenle çarpışma gerçekleşti. Her iki sürücü arasındaki hayal kırıklığı yüksekti.

Hamilton ve Verstappen Interlagos'ta galibiyet için mücadele ederken,  Ferrari bu mücadeleye katılamadı. Her ne kadar Scuderia zirveye gelse de, asla kazanma için aday olmadı. Leclerc'in grid cezası nedeniyle geri sıralardan başlamak zorunda kaldı, Vettel Verstappen'in arkasında start alsada yerini korumayı ve zirveye ulaşmayı başaramadı. Yarışın son turlarında, Vettel ve Leclerc üçüncü sırayı aldı, ancak ikisi de bu sonuca ulaşamadı. Leclerc’in yakaladığı bir fırsat sırasında, ikili birbirleriyle temas yaşadı ve büyük hasar gördü. Hem Leclerc hem de Vettel puan hanelerine DNF yazabildiler.

Her iki sürücü de olayla ilgili suçlamayı reddetti, ancak görüntüler çoğunlukla Vettel'in dezavantajlı olduğu yönünde. Alman pilot sollama sırasında düz ileri sürdüğünü iddia etti, ancak sürücünün mesafeyi biraz daha kapatmak için bir şekilde hafif sollama yaptığı görülüyordu.

Ferrari başkanı John Elkann'a göre, kimin suçlanacağı önemli değil, “Ne kadar iyi oldukları önemli değil, ikisi de Ferrari sürücüleri olduklarını hatırlamak zorundalar. Bu takım çalışması önemli olan tek şey Ferrari'nin kazanması. Her durumda, olay sona erdi takımın sözcüsü BBC'ye Maranello'da bu olayı çoktan geride bıraktıklarını söyledi” dedi.

Son olarak Elkann, "Geçen pazardan bu yana, her gün olduğu gibi Mattia ve pilotlar birbirleriyle konuştular. Her konuda anlaşıldı ve şimdi Abu Dabi'ye odaklanıyoruz” ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya