SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari'de ilk tur krizi

FORMULA 1 | 30.09.2019 10:34

Ferrari'de ilk tur krizi

2019 Rusya GP öncesinde Ferrari takımında Sebastian Vettel ile Charles Leclerc arasında yapılan anlaşma yarışın önüne geçti. İtalyan takım strateji gereği ilk turda 2. cepten kalkan Lewis Hamilton'ı mağlup edip, araçlarını 1 ve 2 sıraya yerleştirebileceği bir yol bulmaya çalıştığını açıkladı.

Konuyla ilgili Ferrari Takım Patronu Mattia Binotto şu açıklamaları yaptı: 

"Rusya GP'nin tarihine bakarsak ilk turda önde olmanın ne kadar kritik olduğunu biliyorduk. Bizim için tek önemli olan şey takımın aldığı galibiyetti ve bu yüzden pilotlarımızla konuşup anlaşmaya vardık.

İlk turda strateji yapıp 1. ve 2. olmak olduğuna karar verdik. Plan Lewis Hamilton'a hava koridoru vermemekti. Bu nedenle Charles hava koridorunu Sebastian'a verdi. Takım içinde kabul ettiğimiz tek şey buydu.

Charles hava koridorunu Sebastian'a vererek ve karşı atak yapmayarak, Sebastian'a avantaj sağlayacaktı, daha sonra ise yarışın bir bölümünde araçları yer değiştirerek Charles'a kendi yerini geri verecektik. İşte yarışın başındaki strateji ve pilotlarımızın arasındaki anlaşma buydu."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya