SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari'den Red Bull'a Verstappen fırçası

FORMULA 1 | 06.11.2019 16:42

Ferrari'den Red Bull'a Verstappen fırçası

YARIŞ BİTER BİTMEZ VERSTAPPEN İÇİN UYARILARDA BULUNDU

Ferrari Takım Patronu Mattia Binotto ve Red Bull Takım Patronu Christian Horner'ın Amerika Birleşik Devletleri'nde yarış biter bitmez bir tartışma yaşadığı ortaya çıktı. Motorlat muhabiri Yhacbec López'in haberine göre
Ferrari takım patronu, onları hile ile suçlayan pilotları Max Verstappen hakkında uyarılarda bulunmak için Red Bull'un misafirhanesine gitti.

Muhabir Yhacbec López, Mattia Binotto'nun bu görüşme esnasında çok sinirli olduğunu vurgularken şu ifadeleri kullandı: "Ben Red Bull misafirhanesinin hemen dışında duruyordum. O sırada Horner de  gazetecilerle röportaj yapıyordu.

 

LOPEZ'İN YORUMU: HORNER'IN YÜZÜNÜN RENGİ DEĞİŞTİ

Röportajın hemen ardından Mattia onunla sert bir tonda konuşmaya başladı. Benim duyabildiğim kadarıyla yasal bir işlem konusunda Horner'ı uyardı. Horner'ın ise kelimenin tam anlamıyla yüzünün rengi değişti."

Sezonun ikinci yarısında oldukça güçlü bir performansla dönen Ferrari'nin performansı, FIA'nın teknik bir direktif yayınlamasından hemen sonra rakiplerine göre şaşırtıcı bir şekilde azaldı.

BINOTTO, LİDERLİK KAPASİTESİNİ GÖSTERDİ

Her ne kadar Binotto, Austin’de bir sorun görmese ve hızlarının düşmediğini ancak yaşanan aksiliklerden dolayı bu sonucu aldıklarını söylese de rakip takımdan Verstappen'in konu ile ilgili yaptığı acımasız eleştirilere kayıtsız kalmadı. Mattia Binotto'nun takımını savunmak için Horner ile yaptığı tartışma, Ferrari Takım Patronu'nun liderlik kapasitesinin bir başka örneği oldu.

'İYİ HUYLU TAKIM PATRONU HAVASINDAN UZAKTI'

Muhabir López de olayla ilgili yorumunda "Mattia gerçek bir lider olduğunu gösterdi" derken "Binotto, pek çok kişinin düşündüğü iyi huylu bir takım patronu havasından çok uzaktaydı" ifadelerini kullandı. 

Sonuç olarak Binotto, onları suçlarken dikkatli olmaları konusunda uyardı, şimdi tekrar etmeleri halinde Horner sorumlu olan tek kişi olacak.

'MOTOROMUZDA BİR AVANTAJ VARSA ÇOK ÇALIŞMAKTAN'

Binotto bu hafta yaptığı açıklamada, "Bu tür yorumların yanlış olduğunu ve spor için iyi olmadığını düşünüyorum. Motorumuzda bir avantajımız varsa, bu çok çalıştığımızdan dolayıdır. Bu tür yorumlar yapılmadığında her şey daha adil olur" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya