SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari'nin stratejik başarısı

FORMULA 1 | 25.09.2019 11:22

Ferrari'nin stratejik başarısı
 Mercedes takım patronu Toto Wolff, Ferrari'nin araçlarını sıralama turları ve tek bir turda maksimum hıza göre optimize ederek Singapur Grand Prix'deki sürpriz performansına ulaştığını düşünüyor.
 
Mercedes, SF-90'a uyması beklenmeyen bir pist olan Singapur'da rakiplerinin performansına şaşırdı. 
 
Her ne kadar Ferrari, araçlarına yeni güncellemeler getirse de Wolff aksini düşündüğünü, ''Bunun güncellemelerle ile ilgili olmadığını düşünüyorum. 
Bu, paketinizden en iyisini yapmakla ilgili. Kurulumda daha stratejik seçimler yapmanıza izin veren önemli bir bileşen olan muazzam güçlü bir motora sahipler.
Ama bu bir bahane değil.  Genel olarak, paketinizden en iyi şekilde yararlanmakla ilgili, kazanmak için bir fırsatımız oldu. Çok fazla hata yaptık, çok fazla fırsat kaybettik ve bunun farkındayız.” şeklinde ifade etti. 

Wolff, Ferrari’nin gelişimine odaklanmanın “kolay bir hikaye” olacağını söyledi.
Ferrari'nin başarısının genel olarak güçlü bir pakete sahip olmak ve işleri doğru yapmakla ilgili olduğunu belirten Wolff, “Araçlarını güçlü olan bir tur için ayarladılar. Onların yarış temposunda iyi olmadıklarını ancak başlangıçta çok hızlı olduklarını görebilirsiniz. Eğer daha az Güvenlik Aracı olsaydı, sonunda iyi bir araca sahip olacaktık ve yarışı kazanma şansımız bile olurdu. Fakat Singapur'da yaptığımız doğru strateji değildi, doğru çağrılar değildi'' dedi.
 
Takım patronu, Mercedes’in Singapur’un yenilgisini takiben kendilerine kızdığını ifade etti.
Wolff: “Hepimiz kızıyoruz ve mühendisler ve sürücülerle bir araya geldik ve genel olarak yanlış anladığımızı hissediyoruz. Bu haftasonunu çok yanlış anladık. Ancak bunun bizim için uzun vadeli bir etkisi olduğu anlamına gelmiyor. ”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya