SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari'nin hangi yarışları kazanabileceğini "tahmin etmesi zor"

FORMULA 1 | 17.09.2019 10:45

Ferrari'nin hangi yarışları kazanabileceğini "tahmin etmesi zor"

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, bu sezon takımlardan hangisinin kazanabileceğini görmenin zor olduğunu kabul ediyor.

Ekip, SF90’ın güçlü olması beklenen Spa ve Monza’da arka arkaya zafer kazandı.
Binotto, “Bunların rekabetçi olabileceğimiz yerler olduğunu biliyorduk. Bu iki yarışta araçlarımızın gücünden faydalanmamız bizi çok mutlu etti.”
Ancak Binotto, yaklaşmakta olan yarışların takımı için daha zorlayıcı olduğunu kabul etti.

Tahminin zor olduğunu da sözlerine ekleyen Binotto, “Sezonun ilk bölümünde olduğu gibi olacağını düşünüyorum. Almanya'da olduğu gibi, Kanada'da olduğu gibi, Bahreyn'de olduğu gibi yarışlar olacak, hala rekabet edebiliriz. Aracımızın zayıf kaldığı bize kesinlikle kazanma şansı vermeyeceği pistler olabilir ama şimdiden tahmin etmek zor." dedi.

Pilotlara fırsat yaratamanın öneminden de bahseden Binotto, “Aracımızı geliştirmeye devam etmek, onu anlamak, en iyi dengeye sahip olmak ve pilotlarımıza en iyi fırsatı vermek bizim için önemli.” açıklamalarında bulundu.

Bu yıl henüz bir yarış kazanamayan Sebastian Vettel, sezon bitmeden yine de zafer kazanabileceğine inanıyor.

Vettel, “Bence diğerlerine göre daha rekabetçi olacağımız bazı yarışlar var çok fazla yarışımız ve çok zamanımız var.” dedi.


Sözlerine devam eden Vettel, “Öte yandan, aracı doğru şekilde geliştirmeye devam ettiğimizden emin olmalıyız, böylece sezon sonunda şimdi olduğundan daha rekabetçi olacağız. İdeal olarak her yarışta rekabet edebiliyoruz.” ifdelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya