SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamilton: "Ferrari'yi yenmek çok zor”

FORMULA 1 | 24.09.2019 15:40

Hamilton: "Ferrari'yi yenmek çok zor”

Lewis Hamilton, Ferrari’nin Singapur’da kazandığı zaferin ardından, bu sezon onları yenmenin çok zor olacağını söyledi.

Yaz aylarının ardından Ferrari’nin Spa ve Monza’da gösterdiği muazzam performans sonrası Singapur'da da kazanması bekleniyordu. Fakat Singapur'daki sıralama turlarındaki pozisyonları ve yarış performansları bir çok kişiyi şaşırtmaktan ziyade korkuttu.

Hamilton, bu sonuçların araca büyük bir yenilik getirilmesi nedeniyle olmadığına inanıyor.

Ferrari’nin Singapur’daki performansı, kalan bütün yarışlarda galibiyet için yarışacaklarını ve Mercedes’in onları geçmek için ellerinden gelenin en iyisini hatta daha da fazlasını yapmaları gerektiğini gösteriyor.

“Açıkçası araçları şimdi her pistte gerçekten iyi çalışıyor, belki de hep iyiydi fakat sadece doğru çalışma aralığını bulamadılar. Bu yüzden onları yenmek çok zor olacak. Çok fazla hızlılar. Şu an onlarla rekabet etmemiz çok zor." ifadelerini kullandı.

“Operasyonel anlamda iyiysek, o zaman onlarıla yarışabileceğimizi düşünüyorum. Singapur'da olduğu gibi, ilk önde olduğum yarışta yeterince mücadele ettim ama süreç istediğimiz gibi ilerlemedi. Yeniden toparlanıp bir araya gelerek ileriye doğru ilerlemek için çok uğraşmamız gerekiyor.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya