SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

FIA açıkladı: 2019 lastikleriyle devam edilecek

FORMULA 1 | 10.12.2019 16:15

FIA açıkladı: 2019 lastikleriyle devam edilecek

Formula 1 takımları bugün gelecek sezon lastiklerine karar vermek için oy kullandı. FIA, takımların bu sezon kullanılan lastiklerle devam etme kararının oy birliği ile alındığını açıkladı.

Sezon sonunda beklemede kalan sorunlardan biri bir sonraki sezon için lastik seçimi oldu. Takımlar ilk olarak 2020 lastiklerini Amerika Birleşik Devletleri GP'sinde yapılan antrenman seanslarında test ettiler. Yeni lastikler pilotlar ve mühendisler üzerinde çok iyi izlenimler bırakmadı. Yas Marina, takımların bir sonraki yıl hangi lastikleri kullanacaklarına karar vermeleri için kesin ve son bir fırsattı.

FIA, tüm takımların katıldığı oylama sonucunda: 2019 lastiklerini bir yıl daha kullanmaya oy birliği ile karar alındığını açıkladı.

FIA TARAFINDAN YAYINLANAN AÇIKLAMADA:

"2020 için yeni geliştirilen lastikleri test ettikten ve analiz ettikten sonra, teknik kuralların 12.6.1 maddesi uyarınca 2020 sezonunun lastikleri için oy kullanıldı. Oylama, ekiplerin oybirliği ile sonuçlandı. 2020 sezonu için 2019 şartnamesi korunacak"

FIA, ayrıca Pirelli’nin ürünlerini geliştirme çabaları için teşekkür etti. “FIA, Pirelli'ye ve tüm ekiplere, 2020 sezonu ve sonrasındaki lastikleri geliştirme çalışmaları ve işbirlikleri için teşekkür eder. Her durumda, öğrenilen dersler lastiklerin geliştirilmesi için gelecekte çok değerli olacaktır” ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl bu yılki lastikleri kullanmak için takımların desteğinin yüzde 70'i yeterliydi, ama nihai kararın oybirliği ile alındığı anlaşılıyor. Bu sorun çözülmüş durumdayken, Pirelli'nin şimdiki görevi her pistte kullanılacak üç bileşiği seçmek ve takımların talep ettiği lastik sayısını üretmek olacaktır.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya