SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

FIA, Steiner'e vereceği cezaları inceliyor!

FORMULA 1 | 09.10.2019 10:40

FIA, Steiner'e vereceği cezaları inceliyor!

 Haas takım patronu Guenther Steiner, Rusya'da Kevin Magnussen 'in aldığı cezadan  sonra şikayette bulundu ve Steiner'ın bunu yapma yolları FIA’nın tepkisine neden oldu. Bu nedenle, FIA, para cezası ya da Grand Prix yarışlarında padoka girmesini engellemeye kadar değişen cezaları vermeye kararlı.

Magnussen, Rusya yarışında Sergio Pérez ile olan mücadelesinde kurallara uymadığı için beş saniyelik bir ceza aldı. Telsizden, Steiner pilota "aptal" ve "salak" bir komisyon üyesi yüzünden pozisyonunu kaybettiğini söyledi. Takımın pilotu Kevin Magnussen'de yarıştan sonra aldığı ceza ile ilgili şikayette bulundu.

Motorsport-Almanya'ya göre, yarış sona erdikten sonra, Steiner, komisyon üyeleriyle, özellikle Emanuele Pirro'yla konuşmaya geldi. Sözlü olarak anlaşma sağlanamadığından

FIA, söz konusu anlaşmazlık için Steiner'a karşı yaptırımlar uygulamak için çalışmalara başladı ve üç olası cezayı gündemine aldı.

Düşündükleri ilk seçenek,  Grand Prix sırasında Steiner'ın padoka girişini yasaklamak, (bir oyuncu veya antrenörün hatalı davranış nedeniyle kovulduğu zaman sahaya girememe cezası, futbolda olana benzer bir şey.)

İkinci seçenek 250 bin euroya ulaşacak bir ekonomik yaptırım. Üçüncü seçenek ise  Şampiyonayı en çok etkileyen bir unsur olarak takım puanını düşürme.

Şu anda, takım Şampiyona'nın son sıralarında, sekizinci sıradaki takım olan Alfa Romeo ile aralarında yedi puan fark var. Bu ceza ile, puan kaybedebilirler ve sekizinci sıradaki mücadeleden uzaklaşırlarsa, Formula 1'in para ödüllerinin dağıtımında iki buçuk milyon Euro'yu kaybedecekler.

Formula 1 yarış direktörü Michael Masi, olaydan sonra "Belli bir karşılıklı saygı derecesi olmalı. Uygunsuz bir şey söylenirse, insanlar görebilecekleri yasal sorunlardan dolayı sorumlu olmalı" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya