SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1, 2021 araç ön izlemesini yayınladı

FORMULA 1 | 31.10.2019 13:40

Formula 1, 2021 araç ön izlemesini yayınladı

Formula 1, 2021 araç ön izlemesini yayınladı

Formula 1, bu öğleden sonra beklenen 2021 yılı için önerilen teknik, sportif ve mali kuralları
düzenlemesini açıklamadan birkaç saat önce 2021 aracının bir ön izlemesini yayınladı.

Yılın en çok beklenen haberlerinden biri bugün gelecek: FIA ve takımlar teknik, sportif ve mali kuralları kabul etme veya reddetme konusunda oylama için bir araya gelecekler.

VİDEO YAYINLANDI, İPUÇLARI ORTAYA ÇIKTI

Nihai kuralların açıklanmasından önce, Formula 1 resmi hesabı, bir fragman olarak, yeni F1 otomobilinin formlarını aşağı yukarı tahmin edebileceğimiz küçük bir video yayınladı.

Yayınlanan modelde, arka kanat ve ayrıca halo ile daha iyi bir entegrasyon görülebiliyor. Formula 1 fanları yayınlanan bu görüntülere olumlu tepki verdi. Çoğunluk yeni kuralları bilmek ve aracı daha net görmek için sabırsızlanıyor ve bazıları yeni aracı Formula E ile ve hatta Batman'in Batmobil aracı ile karşılaştırıyor.

CAREY FAYDASI OLACAĞINA İNANIYOR

2021 yönetmeliği ile ilgili oylama bugün yapılacak. Formula 1'in CEO'su Chase Carey, bu günün sonucunun spora fayda sağlayacağına güveniyor.

Şu anda gridin bir parçası olan markaların devamlılığı ve hatta mevcut sürücülerin bile geleceği 2021'deki F1'in gidişatına bağlı olacak, çünkü Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton gibi pilotlar grid de devam etmek için yeni kuralların önemini açıkça belirtti.

YENİ KURALLAR EFSANENİN DÖNÜŞÜNÜN YOLUNU AÇABİLİR

Formula 1’in efsane pilotlarından Fernando Alonso dönüş sinyali verirken yeni kuralların kararında etkili olabileceğini sözlerine ekledi.

2005 ve 2006 yıllarında Formula 1 şampiyonluğu yaşayan İspanyol pilot, F1’den ayrılma kararı almıştı. Le Mans 24 Saat yarışını 2 kez kazanma başarısı gösteren Alonso motor sporlarının en saygın yarış organizasyonlarında boy göstermeye devam ediyor.

Alonso, McLaren ile bağlarını kopartmamış, takımın MCL34 aracını da test etmişti.

Dakar sonrası Indy 500 yarışlarına odaklandığını belirten İspanyol pilot 2021 itibariyle yeni kurallara bakacağını, ilginç ve karmaşık bir yapı oluşması durumunda geri dönmeyi düşünebileceğini söyledi.

Fernando Alonso, bugünkü yapısıyla tek bir takımın dominasyonunda geçen Formula 1’in ilgi çekiciliğini kaybettiğini savunuyordu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya