SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

F1 yönetimi, 2021’de daha fazla takım dahil etmek istiyor

FORMULA 1 | 11.12.2019 12:20

F1 yönetimi, 2021’de daha fazla takım dahil etmek istiyor

Formula 1, 2017 sezonundan bu yana 10 takıma sahip. Şimdi, birinci sınıf kategori en azından 2021'de iki yeni takım daha eklemek istiyor.

Motorsport'a konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Formula 1'in CEO'su Chase Carey, istikrarlı bir donanıma sahip olmayan yeni takımlar yerine, eskisi gibi devam etmeyi tercih ettiğini açıkça belirtti.

Büyük gösterinin elde etmek istediği şey, en ilginç yarışlar ve rekabette daha fazla eşitlik.

Bu nedenle Formula 1 CEO'su, kategoriye girmek isteyen takımların, rekabet etmelerine izin veren sağlam ve istikrarlı bir projeye sahip olmaları gerektiğini ve sadece varlıklarıyla başrol oynamamaları gerektiğini vurguladı ve “Bence önceliğimiz sağlıklı ekiplerin gridde bulunması, nicelikten daha çok kaliteli, benim için gridin arkasında onbirinci bir takıma sahip olmak, taraftarlar ve spor için bir şey katmıyor” dedi.

"Onbirinci bir takıma sahip olmak istiyorum, ancak rekabetçi ve güçlü olan, spora bir şeyler getiren onbirinci bir takıma sahip olmak istiyorum. Takımların güçlü olmasını tercih ediyorum,  10 güçlü takım ve iki zorluk çeken takım istemiyorum. 12 güçlü takım 10 takımdan daha iyidir" diye de ekledi.

Şu anda Formula 1 takımına sahip olmak, gereken çok büyük miktardaki para nedeniyle karmaşık ve zor bir hal alıyor. 2021’in yeni düzenlemesi bu sorunu bütçe tavanı ile azaltacak ve gride katılmak isteyenler bu konuya büyük önem verecektir.

FIA başkanı Jean Todt, ise birinci sınıf kategorinin bir parçası olmakla ilgilenen takımlardan ikna edici teklifler almadıklarını belirterek, "Sık sık taahhüt vermeye istekli takımlarımız var ve içtenlikle söylemeliyim Takımların gücünden etkilendim, ancak şunu söylemek isterim ki, katılmak için gerçekten uygun bir takım olduğuna ikna olursak, Formula 1'de 12 takıma sahip olduğum için çok mutlu olacağım" açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya