SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Steiner: Bütçe sınırlamasıyla çok şey değişecek

FORMULA 1 | 22.11.2019 18:48

Steiner: Bütçe sınırlamasıyla çok şey değişecek

2021'de Forumula 1 takımları için çok şey değişecek. Araçlar tamamen farklı olmakla kalmayıp aynı zamanda takımlar maksimum miktarda harcama yapabilecekler (175 milyon dolar).

Üst düzey takımlar için bu, muhtemelen mevcut personeli işten çıkarmak zorunda kalacakları anlamına gelir. Günther Steiner, işten çıkartılan personellerin kendi takımlarının kapısını çalmaya gelmesini bekliyor.

Takım patronları, yılda 175 milyon doların üzerinde para harcayan üst düzey takım personelinin bazılarının orta sıra ekiplere gideceğini düşünüyor. Üst yönetim ve sürücüler için maaşlar dahil değil, ancak destekleyici personelin azaltılması gerekecektir.

Crash net'e konuşan Günther Steiner, bütçe sınırı geldiğinde insanların durumu daha iyi anlayacağını söylüyor. Henüz kimsenin durumu farketmediğini düşünen Steiner, "Personelin gitmesine izin vermek zorunda kalırlarsa, yeni bir işe ihtiyacı olan insanlar çoğalacak.

Bu, insanların diğer takımların kapısını çalacakları bir noktaya gelecek, ancak henüz bu olmadı. Bence çoğu insan hala inkar aşamasında. Bu biraz pilotların durumuna benziyor, gerçek olana kadar her şeyi inkar ediyoruz" diye konuştu.

Haas, 2021'de yürürlüğe girecek bütçe sınırının çok altında çalışıyor, ancak takım patronu bütçenin de artırılmayacağını söylüyor.

"Sahip olduğumuz bütçede kalacağımızı söylemiştik. Bu konuda oldukça muhafazakarız. Bir sonraki aşama, bütçe limiti daha da düşürüldüğünde, şimdi daha fazla harcama yapan takımlar sorun yaşayacaklar.

Evet. Geleceğini biliyorduk. Eğer bir vizyonun yoksa ve şu an için kolay olanı yapsan bile işe yaramayabilir" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya