SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1 pilotları açıklama yaptı!

FORMULA 1 | 20.09.2019 10:24

Formula 1 pilotları açıklama yaptı!

Formula 1'de Singapur Grand Prix'si öncesi Romain Grosjean, Lando Norris, Lewis Hamilyon, Daniel Ricciardo ve Robert Kubica bir basın toplantısını düzenledi.

Haas pilotu Grosjean, Haas ile devam etmesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek,

"Geleceğimin Haas ile teyit edilmesi harika, bu harika bir haber oldu. Beşinci sezon boyunca onlarla olacağım. Bu hikayede ilk günden itibaren birlikteydik ve öykünün henüz bitmediği anlaşılıyor, bu yüzden takımla devam etmekten çok mutluyum. Açıkçası, bu yıl zor oldu, ancak aynı zamanda takımın büyümesi ve neyin yanlış gittiğini ve gelecekte nasıl ilerleyebileceğimizi anlamak için iyi bir yıl oldu. 2017 ile 2018 arasında olduğu gibi bir durum, 2017'de aracımız istediğimiz kadar hızlı değildi ve sonra 2018'de rekabetçi bir aracımız oldu. Asla bilemeyeceğiniz bir seviyede iyileşeceğimize güveniyorum.”

açıklamasında bulundu.

Gelecek yıl Williams ile devam etmeyeceğini açıklayan Kubica ise,

"Öncelikle gelecek yıl için sabırsızlanıyorum ve iyi fırsatları dört gözle bekliyorum, ancak fırsatlarımızı değerlendirmek için 2020'de Williams ile devam etmemeye karar verdim. Hedefim Formula 1’de kalmak olduğunu daha öncede söylemiştim. Geri dönmek istiyorum, hedefim bu , ancak ne pahasına olursa olsun değil. Tabii ki, bu sezon performans açısından çok zor geçti, uzun bir süre sonra Formula 1'e geri döndüğünüzde, özellikle zor durumdayken kolay değildir. Fakat yine de, takıma fırsat için teşekkür etmeliyim ve geleceğin ne getireceğini hep birlikte göreceğiz."

değerlendirmesinde bulundu.

McLaren takım pilotu Lando Norris ise,

"Geçen perşembe gününden beri buradayım. Herhangi bir nedenden dolayı değil, buraya alışmak için. Sıcaklık, nem vb. Herkes bunun sürücüler için yılın en zorlu yarışı olduğunu söylüyor . Biliyorum zaten terliyorum. İtalya'dan daha iyi olacağını söylemek isterim, çünkü Monza Carlos'un iyi olmasına rağmen benim için en iyisi olduğunu düşünmüyorum.

"Singapur bence bizim için en kolay bir pist değil, ama aynı zamanda herkes için oldukça zor olacağını biliyoruz. Umarım bu hafta sonu daha güçlü olabiliriz,"

yorumunda bulundu.

Renault pilotu Ricciardo ise İtalya Grand Prix'sini değerlendirerek,

“İtalya'da bizim için olumlu olan iyi bir sonuç aldık. Belçika’da bizim için oldukça olumlu bir hafta sonuydu, daha sonra Monza'da bunu devam ettirmek gerçekten güzeldi. Son yarışların düşük aerodinamik yüklü pistlerde daha iyi bir performansa sahip oldukları görülüyor, iyi bir sınıflandırma sonucu başardık. Kesinlikle iyi bir hafta sonu geçirebileceğimizi düşünüyorum, ancak genellikle Singapur'da sıcaklık nedeniyle zor bir hafta sonu olacağından iyi bir iş yapmak zorundayız.”

görüşünü savundu.

Formula 1 pilotlar klasmanında liderliğini sürdüren Mercedes'in pilotu Hamilton ise,

"Pekala, Singapur Grand Prix'si, fiziksel ve zihinsel olarak yılın en zorlu yarışlarından biri. Geçen yıl, burada Red Bull'lar hızlıydı ve bu hafta sonu güçlü olacaklarını tahmin ediyoruz. Ve yine, Ferrari'nin son yarışlarda olduğu gibi, hızlı olup olamayacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Sadece kendimize odaklanacağız ve elimizden geldiğince kazanacağımızdan emin olmaya çalışacağız.”

diyerek sözlerini tamamladı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya