SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Pilotlar, Pirelli'nin 2020 lastiklerine tepkili!

FORMULA 1 | 02.11.2019 17:52

Pilotlar, Pirelli'nin 2020 lastiklerine tepkili!

Pilotlar 2020 için hazırlanan yeni F1 lastikleri hakkında “daha ​​iyi değil” ve “garip” hissettiriyor, ifadelerini kullandı.

Amerika Grand Prix'i öncesi gerçekleştirilen iki antrenman seansında da takımlar 2020 için hazırlanan lastikleri test ettiler. Günün sonunda test lastikleri pilotlar tarafından büyük ölçüde olumsuz tepki aldı.

Takımlara, dün Austin COTA pistinin soğuk hava koşullarında gerçekleştirilen iki antrenman seansında kullanacakları ekstra, işaretsiz yeni lastik setleri verildi.

SAINZ: GARİP VE KÖTÜ HİSSETTİM

İlk seansta test lastikleriyle yedi tur yapan McLaren pilotu Carlos Sainz Jnr, “Benim için çok verimli olmadı. Lastikleri ölçmeye çalıştık. Ancak garip ve kötü hissettim” dedi.

Haas pilotu Romain Grosjean ise yeni test lastiklerle altı tur yaptıktan sonra etkilenmediğini söyledi: “Mevcut lastiklerin işaretlerini söküp yanlarına koyarsanız, bir fark göremiyorum.

Seanslarda iki test lastik kullandık, iyi bir kontrol yaptık. Mevcut lastiklerden daha iyisi değil, bu yüzden biraz hayal kırıklığı yarattı” dedi.

RAIKKONEN: ŞU ANKİNDEN FARKLI DEĞİLDİ

Alfa Romeo pilotu Kimi Raikkonen, test lastiklerle sadece dört tur attı. Raikkonen, “Sadece birkaç tur yaptık. Çok normal hissettim, şu an sahip olduğumuzdan çok da farklı değil” dedi.

Mercedes sürücüleri test lastikleri üzerinde uzun süre çalışarak ilk antrenman seansının çoğunu harcadı.

Lastiklerle 13 tur yapan Lewis Hamilton, bulgularının tartışmalara yol açmaması için test lastikleri hakkındaki fikrini açıklamadı. Hamilton, “Şu anda fazla bir şey söylememeliyim” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya