SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes’in gurur sezonu...

FORMULA 1 | 05.11.2019 01:25

Mercedes’in gurur sezonu...

Mercedes, 2019 Formula 1 sezonunda takımlar şampiyonasını Japonya Grand Prix’inde zaten ilan etmişti.

Şimdi ise Amerika’da takımın pilotu Lewis Hamilton, altıncı şampiyonluğunu ilan etti. Hamilton’un şu an için Michael Schumacher ile zaferi eşitlemesine bir sezon kaldı.

Buna ek olarak, Mercedes takımı, Amerika’da Valtteri Bottas liderliğinde çifte zafer elde etti. Şimdi takım, başarılarını devam ettirmek için gelecek yıla odaklanmış durumdalar.
 
Lewis Hamilton  (2.):
“Dürüst olmak gerekirse, şu anda ne hissettiğimi açıklamak zor. Hatırlayabildiğim en zor yıldı. Çok zor oldu, inişler ve çıkışlar yaşadık, şu an heyecan dolu olduğum için bazı şeyleri ifade etmem çok zor. Müthiş…

Fabrikadaki herkese, tüm Daimler ve Petronas ailesine, yaptığımız şeyler için ve bunu başarmamıza yardımcı olan, çok uğraş veren herkese gerçekten minnettarım.

Ve Niki, onu çok özlüyorum. Bugün olsa şapkasını çıkarırdı. Bunu Niki olmadan yapamazdım, burada bizimle birlikte ruhu var. Yarıştan hemen sonra ailemi gördüm ve babamın gülümsemesini gördüm.

Ailem beni ilk günden beri destekledi, bugün burada bulunabilmem için çok çalıştılar, bugün buraya gelebildikleri için çok mutlu oldum. Ve Valtteri harika bir iş çıkardı."
 
Valtteri Bottas (1.):
“Her şeyden önce, Lewis'i tebrik ederim. Altı şampiyonluk etkileyici bir başarıdır! Zorlu bir sezon geçirdi ve ünvanı hak ediyor. Lewis zorlu bir rakip, çok az zayıflığı var, hata yapmıyor ve çok tutarlı bir şekilde sürüyor.

Ancak bende yarış temposu açısından ilerleme kaydettim, bu yüzden gelecek yıl onunla başka bir sıkı rekabeti dört gözle bekliyorum. Bu benim ve takım için gerçekten iyi bir hafta sonu oldu.

Daha önceki yıllarda bu pistte zorluklar yaşadım, bu yüzden ilk etapta çizgiyi aşmak harika. Kolay bir yarış olmadı. İyi bir başlangıç yaptım ve iyi bir ilk adım attım.

Sonrasında zorlamak zorunda kaldım, ama hızım güçlüydü ve Lewis’i yakalayabildim, iyi bir savaş yaptık ve zafer kazanmak için ilerledim. Yarışı böyle kazanmak için savaşmak zorunda kaldığın zaman gerçekten iyi hissettiriyor."
 
Toto Wolff (takım patronu)
“Herkesle çok gurur duyuyorum, inanılmaz bir başarı! Bir sürücünün şampiyonluğu ilan ettiği ve diğerinin yarışı kazandığı bir sonuç var. Buna katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Lewis'in hâlâ  nasıl motive olduğunu görebilirsiniz, her yarışı kazanmak ve mümkün olan en iyi sonucu almak istiyor. Zorlu bir rekabet ve Niki'nin kaybıyla kolay bir yıl olmadı.

Niki'nin bizi yukarıdan izlediğini ve takdir ettiğini düşünmek istiyorum. Bugünkü sonuçtan sonra Valtteri bugün kesinlikle kusursuz bir yarış yaptı, bütün hafta sonu inanılmaz bir performansa sahipti ve zaferi hak etti. Lewis beşinci sıradan ikinci sıraya geçmek için gerçekten iyi mücadele etti.”
 
James Allison (teknik direktör)
"Lewis’in şampiyonayı kazanmak için harcadığı çaba çok büyük. Bu takımın bir parçası olmak harika: burada olmak çok heyecan verici, normalde vereceğin şeyin ötesine götürüyor, çünkü etrafında hayal kırıklığına uğratmak istemediğin tüm bu insanlarla çevrilisin.

Bugün hepimiz ekibimizin çok önemli bir parçası olan Niki'yi düşünüyoruz. Kaybetmek büyük bir darbe oldu.

Özellikle de çalışma hayatının çoğunu onunla geçiren Toto için, ama aynı zamanda hepimiz için, çünkü Niki, çok büyük bir kişilik, sporumuzda büyük bir değer, bence bunları görseydi çok mutlu olurdu.

Çalışmalarının sonucu zirvede olan bir ekip görmüş olurdu, muhtemelen bize gelecek yıl araç için işe koyulmamızı söylerdi, ama sanırım şimdi bu sezon onu gururlandırdık.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya