SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1 takvimine 3 tarihi pist eklendi

FORMULA 1 | 24.07.2020 17:20

COVID-19 sebebiyle kısalan Formula 1 sezonunu genişletmek isteyen Liberty Media, 3 eski pisti takvime eklediğini açıkladı.

Formula 1 takvimine 3 tarihi pist eklendi

Formula 1'de COVID-19 sebebiyle kısalan sezonu uzatma çabası sonucunda Liberty Media, 3 pist daha açıkladı. Almanya'nın tarihi Nürburgring pistinde sezonun 11. yarışı 9-11 Ekim tarihlerinde yapıldıktan 2 hafta sonra 23-25 Ekim tarihlerinde uzun bir aradan sonra Portekiz'e dönülüyor. Portimao'da gerçekleşecek yarış, Formula 1 tarihine eklenen bir yeni pist olarak tarihteki yerini alacak.

Formula 1 tarihinin en karanlık anlarına ev sahipliği yapmış Imola pisti de 14 sene sonra takvimdeki yerini almış olacak. 1994 yılında Ayrton Senna ve Roland Ratzenberger'in ölümüyle beraber kötü bir hatırası olan pist, İtalya'da bu sezon yapılacak üçüncü yarış olacak. 31 Ekim-1 Kasım hafta sonunda koşulacak yarışla beraber Formula 1 takvimi 13 yarışı resmi olarak açıklamış oldu. İlerleyen haftalarda yeni pistlerin de açıklanacağı belirtildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya