SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1 takvimine 2 yarış daha eklendi

FORMULA 1 | 10.07.2020 12:51

Formula 1 yönetimi, COVID-19 sebebiyle kısalan sezonu uzatma çabasının sonucunda takvime 2 yarışın daha eklendiğini açıkladı.

Formula 1 takvimine 2 yarış daha eklendi

Formula 1'de 2020 sezonu takvimini genişletme çabaları sonucunda 2 pist daha kendine yer buldu. 4-6 Eylül tarihlerindeki Monza yarışına kadarki 8 yarışın ardından, 11-13 Eylül tarihleri arasında Mugello, 25-27 Eylül tarihlerinde ise Soçi'de yarışlar koşulacak.

Tarihi bir MotoGP pisti olan Mugello'da, F1 tarihinde ilk kez bir yarış düzenlenecek. İtalya hükümeti ve FIA arasındaki görüşmelerde İtalya hükumetinin üç farklı pistte yarış yapılmasını istediği biliniyordu. Monza ve Mugello'da yarışlar gerçekleşecek olsa da Imola pisti pas geçilecek.

Rusya'nın ardından Avrupa'da bir yarış yapılması beklenmezken, takvime eklenmesi beklenen diğer yarışların Uzak Doğu ve Arap yarımadasında olması bekleniyor. Japonya, Çin, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ise en güçlü adaylar olarak kamuoyunda biliniyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya