SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1'e yağmur engeli

FORMULA 1 | 11.07.2020 13:25

Formula 1'de sezonun ikinci yarışı olan Avusturya'da cumartesi antrenman seansı yoğun yağmur sebebiyle süresiz olarak ertelendi.

Formula 1'e yağmur engeli

Geçtiğimiz hafta Avusturya'da başlayan Formula 1 sezonu Avusturya'da devam ediyor. Normal şartlar altında TSİ 13.00'de başlaması beklenen üçüncü antrenman seansı, sağanak yağmur sebebiyle süresiz olarak ertelendi. Avusturya'nın en dağlık bölgelerinden biri olan Spielberg'de bulunan Red Bull Ring pistinde, meteoroloji kaynaklı haberlerde tüm gün aralıksız yağmur beklentisi olduğu basına aktarıldı.

Üçüncü antrenman seansının kısaltılarak yapılması ya da tamamen iptal edilmesi beklenirken sıralama turlarının geleceği hakkında kesin bir şey söylenmedi. Sağanak yağmurun etkisinin azalması TSİ 22.00 sonrasına denk gelmesi beklenmekte. Sıralama turlarının gerçekleşmesi durumunda %75 oranında bir yağış beklenmekte. 

FIA yetkilisi Ross Brawn, "Sıralama turlarını pazar sabahı yapmayı planlıyoruz. Eğer ki gerçekleştirmezsek, en kötü senaryoyla yapılan son antrenmanlardaki derecelerle grid dizilecek" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya