SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1'de seyirci sayılarında dikkat çeken artış!

FORMULA 1 | 20.12.2019 13:41

Formula 1'de seyirci sayılarında dikkat çeken artış!

Formula 1'in patronu Liberty Medya, sporu daha popüler hale getirme hedeflerini belirledi ve gelen resmi rakamlara göre 2019'da bu hedeflerinde başarılı oldu. Liberty Medya, Grand Prix için ziyaretçi sayısında geçen yıla göre yüzde 1,75 artış olduğunu açıkladı.

Hollanda ve Vietnam da dahil olmak üzere takvime yeni pistlerin eklenmesiyle, Liberty Medya, dünya çapında motor sporları sınıfına daha fazla prestij kazandırmayı umuyor. Amerikan medya şirketi hedeflerinde kararlı bir şekilde ilerliyor ve taraftarları mümkün olduğu kadar spora dahil etmeye çalışıyor.
Formula 1'in daha geniş bir hayran kitlesine sahip olması fikri 2019'da başarılı olmuş görünüyor, çünkü 2018'e kıyasla, yüzde 1,75 daha fazla kişi yarış haftasonuna katıldı. 

Japonya'daki yarış cumartesi günü, kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi, ancak Formula 1'in burada çok fazla ziyaretçi kaybetmesine rağmen, bir önceki yıla göre hâlâ bir artış oldu. 2019 yılında en fazla ziyaretçiyi çeken Britanya Grand Prix'siydi. Silverstone'u en az 351.000 kişi ziyaret etti. Meksika ve Avustralya da, sırasıyla 345,694 ve 324,100 ziyaretçiyi ağırlayarak dikkat çekti.

En büyük artış, tüm yarış hafta sonu boyunca yüzde +%14,69'la Kanada oldu. Çin ülkesinde de %10'dan fazla bir katılım oldu ve seyirci sayısında büyük ölçüde artış sağlandı. Pazar günü Grand Prix sırasında, Şangay Uluslararası Pisti'nde geçen yıla göre yüzde 30 daha fazla kişi katılım sağladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya