SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Toro Rosso için beşinci sıra mümkün

FORMULA 1 | 25.11.2019 12:51

Toro Rosso için beşinci sıra mümkün

Toro Rosso takımlar sıralamasında kendine beşinci sırada yer edinmek istiyor. Takım patronu Franz Tost, takımının son büyük adımları attığını söyledi.

Toro Rosso, birinci sınıf kategoride çok güçlü bir sezon geçirdi. 2017'de Red Bull'un kardeş takımı 53 puan ile yedinci sırada kaldı ve 2018'de sadece 33 puan ile dokuzuncu sırada sezonu kapattı.

Bu sezon takım, bir yarış eksiği ile 83 puanla altıncı sırada bulunuyor. Gerisinde en yakın rakibi Racing Point var bir yarış eksik ile sıralama henüz netleşmemiş olsa da Toro Rosso kesinlikle daha avantajlı pozisyonda bulunuyor.

Ancak takım hem pozisyonunu korumak hem de şampiyonayı beşinci sırada bitirmek için sıkı bir rekabete girecek. Şu an beşinci sırada bulunan Renault ile aralarında sekiz puan fark bulunuyor. Takım patronu Tost bunun için Abu Dabi Grand Prix'ine hazır olduklarını söyledi.

Brezilya'da Tost, takımının şampiyonluk için önemli puanlar aldığını gördü. Pierre Gasly'nin ikinci sırasının takıma büyük bir katkıda bulunduğunu kabul ediyor.

63 yaşındaki Avusturyalı Motorsport.com'a yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde:

"Markalar şampiyonluğu için birçok nokta var ve bu önemli."

“Altıncı sıranın neredeyse güvence altına alınması Tost ve ekibi için büyük bir destek. Bu sıralama, beş milyon Euro daha kazandırıyor.”

"Bu hafta Abu Dabi'de yarışacağız, orada neler olacağını göreceğiz, ama en azından şimdi eskisinden daha iyi uyuyorum.”

Toro Rosso bu sezon iki podyum kapmayı başardığı için puan açısından Renault'nun arkasında duruyor. Fark sadece sekiz puan ve belki de Abu Dabi'deki küçük bir puan farkı bu sıralamayı değiştirebilir. Tost'a göre, araçları son aylarda önemli ölçüde gelişti.

Tost, “Aerodinamik güncellemeler işe yaradı ve Honda bir adım öne geçti. Performans, sezon boyunca kesinlikle gelişti ve bu nedenle bu pozisyonu başarabildik” açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya