SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Bir takım içinde dövüşmek asla işe yaramaz"

FORMULA 1 | 04.10.2019 16:01

"Bir takım içinde dövüşmek asla işe yaramaz"

Mika Häkkinen, Rusya Grand Prix'sinden sonra Ferrari sürücüleri - Sebastian Vettel ve Charles Leclerc - arasındaki tartışmaları yorumladı. Hakkinen, takım içi savaşların asla işe yaramayacağını ve aslında Mercedes’in hegemonyasını  Formula 1’de kırmak istiyorlarsa, mükemmel bir şekilde işbirliği yapmaları gerektiğine inandığını söylüyor.

Hakkinen,"Yarışa pole'den başlayan, Charles Leclerc Pazar günü mükemmel bir sonuç için her hakka sahipti, ancak Sebastian'ın geçmesine yardım  ettiğinde her şey onun için ters gitti. Sebastian'ın liderliğini kabul ederek, yarışı kontrol etme fırsatını kaçırdı. Ferrari'de sürücüler arasında gerginlik var ve Mercedes ile karşılaştırıldığında, Ferrari hala sürücüler arasında mükemmel bir ekip çalışmasına sahip değil. Eğer kazanmak isriyorlarsa ekip olarak uyum içinde kalmalılar. Bir takımda kavga asla işe yaramaz" dedi.


Häkkinen, yarışa orta hamur lastiklerle başlayan Mercedes'in riskli stratejisinin, Sebastian Vettel'in ve ilgili sanal güvenlik aracının pisti terk etmesiyle mükemmel bir şekilde işlediğini düşünüyor Häkkinen'e göre, Mercedes bu sayede en iyi araca sahip olmadan yarışı kazandı.

 Son olarak, Mika Häkkinen, McLaren’in 2021 sezonundan itibaren tekrar Mercedes motorlarını kullanacakları haberi içinde açıklamalarda bulundu. Häkkinen’e göre McLaren'in Mercedes motorlarını kullanmaları çok önemli.

Sözlerine devam eden Mika, "İki şampiyonluğumu McLaren-Mercedes için kazandım. Bu anlaşma McLaren'in tekrar kazanma stratejisinde önemli bir unsur." ifadelerini kullandı.

Mika Häkkinen, “McLaren'in, zafer mücadelesinde Mercedes, Ferrari ve Red Bull ile rekabet etme kararlılığı, hem onlar hem de Formula 1 için önemlidir ” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya